Die Welt: Justin Bieber’in Instagram Hesabını Kapatması, Türkiye’nin Haritadan Yok Olması Gibi

Die Welt Justin Bieber'ın Instagram hesabını kapatmasının ardından "Düşünsenize, Türkiye bir anda ortadan yok olmuş gibi. Karadeniz'de beyaz bir leke. Maalesef bu ülke mevcut değil" yorumunda bulunda bulundu.
die welt.jpeg

Yanlız malum 15 temmuz'dan bu yana gerek AB gerek ABD basınında ilginç derecede Türkiye ile ilgili abuk subuk karalamaya yönelik haberler ortaya çıkmaya başladı. Bunun öncesinde Türkiye'de bombalı saldırılar olurken nedense AB ve ABD'de ölüm sessizliği hakimdi. Ben BOP projesi için bilinçaltından arap baharını Türkiye'ye lanse etme çabaları olarak görüyorum bu tutumu.

Yanlız malum 15 temmuz'dan bu yana gerek AB gerek ABD basınında ilginç derecede Türkiye ile ilgili abuk subuk karalamaya yönelik haberler ortaya çıkmaya başladı. Bunun öncesinde Türkiye'de bombalı saldırılar olurken nedense AB ve ABD'de ölüm sessizliği hakimdi. Ben BOP projesi için bilinçaltından arap baharını Türkiye'ye lanse etme çabaları olarak görüyorum bu tutumu.
Ne çabası kardeş? Zaten başardılar. Asıl sıkıntı malum şahıslar istifa etmezse çıkacak ortaya onlara "Ne istediler de biz vermedik?", "Balyoz davasının hakimi de savcısı da benim" diyen şimdi kandırıldık diyor kardeş ben kabul etmiyorum bunu Rusya zamanında yasaklamış ülkesinde okul açmalarını ve CİA ile bağlantıları var diye. Ve hala TRT ekranında ne yediği belli olmayan kişileri çıkartıp konuşturuyorlar ve daha 5 gün önce TRT de adamın biri bu sorunlar laiklik ilkesi yüzünden çıkıyor dedi ve diğer spiker de evet efendim laiklik yüzünden demişti bunu kendi kulaklarımla duydum gördüm. Allah yardımcımız olsun.

Not: Ben Atatürkçü bir insanım onun ilkelerini benimsemiş biriyim. Fikrim hür vicdanım hür istediğim partiye ülke çıkarları doğrultusunda oyumu atarım. Yani herhangi bir partili değilim.

Bir laf vardır ya kişi kendi pisliğini kendi temizlemeli diye. Ülkenin yarısı demokratik seçimle başa getirdikleri zihniyeti ülkenin sahibi edasıyla diğer yarısını hiçe sayarak TRT'deki laik karşıtı tutumunu hoş karşılıyorsa diğer yarısıda güç kendi eline geçtiğinde intikam duygusuyla bunun tam tersi hareket edecek bu kısır döngü belkide yıllarca sürecek. Şu an gelinen süreç ölümü gösterip sıtmaya razı hale getirmek elbette bende bunun farkındayım. Her ne olursa olsun o günde gördük ki vede AB ve ABD'de anlamıştır ki ülkenin bir yarısı önce gezide, diğer yarısıda 15 temmuzda daha önce mısır ve libyadaki araplar gibi gaza gelmedi de iç savaş hesapları ellerinde patladı ya birazda onlarda bunun karın ağrısı var.

Bir laf vardır ya kişi kendi pisliğini kendi temizlemeli diye. Ülkenin yarısı demokratik seçimle başa getirdikleri zihniyeti ülkenin sahibi edasıyla diğer yarısını hiçe sayarak TRT'deki laik karşıtı tutumunu hoş karşılıyorsa diğer yarısıda güç kendi eline geçtiğinde intikam duygusuyla bunun tam tersi hareket edecek bu kısır döngü belkide yıllarca sürecek. Şu an gelinen süreç ölümü gösterip sıtmaya razı hale getirmek elbette bende bunun farkındayım. Her ne olursa olsun o günde gördük ki vede AB ve ABD'de anlamıştır ki ülkenin bir yarısı önce gezide, diğer yarısıda 15 temmuzda daha önce mısır ve libyadaki araplar gibi gaza gelmedi de iç savaş hesapları ellerinde patladı ya birazda onlarda bunun karın ağrısı var.
Biz de iç savaş çıkmamasının sebebi bizler büyüklerimize komşularımıza çok saygılıyız bizler Türk toplumuyuz bizde komşumuzu arkadaşımızı görüşü ne olursa olsun saygı duymak vardır. Kimse bizim doğrularımızla yaşamak zorunda değil. Ayrıca ben biliyorum kimin ne planı var kim ne yapmaya çalışıyor.

Almanlar bize doğru yürüyorlar. Türkiye'nin önemsiz olması, soykırım vs. Ulan hiç mi düşünmezsiniz? Türkiye soykırım yapsaydı şuan ortalıkta Ermeni kalmazdı Ermeni!

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı