Dierya DK61e değişik switchli modelinin fiyatı neden farklı?

BugrabV

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060
Ryzen 5 5600
16GB RAM
1 TB SSD
B450M-K
Thermaltake S 200TG
Thermaltake 650W PSU
Dierya DK61e ile ilgili bir inceleme videosu izlerken satın alma linkine tıkladım ve kahverengi mavi ve kırmızı switchte 40 dolar gözüküyor fakat SS'de de gözüktüğü üzere Gateron optik yazan 25 dolar, Gateron optik yazan neden 15 dolar daha ucuz? Ve ne gibi farkı var?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240126-003351.png
    Screenshot_20240126-003351.png
    234,4 KB · Görüntüleme: 24
Klavyeyle beraber gelen Gateron KS-15 rezalet denilecek bir switch. Switchleri değiştireyim desen piyasada alabileceğin düzgün optik switch yok. Klavyenin PCB'si optik switchlerle uyumlu olduğu için de 3-5 pin switch takamıyorsunuz. Optik klavye almayın, pişman olursunuz.

Hocam ben anlamadım birileri çok iyi diyor sizde pişman olursunuz diyorsunuz. Neye göre söylüyorsunuz.

Hocam ben anlamadım birileri çok iyi diyor sizde pişman olursunuz diyorsunuz. Neye göre söylüyorsunuz.
Hocam çok iyi demelerinin sebebi optik olduğundan dolayı daha hızlı tepkime vermesi fakat inanın ki ben mekanik ve optik mekaniği yan yana koyup test ettiğimde performans farkı yaşamadım. Ha optik mekanik tabii ki de daha hızlı tepkime veriyor fakat gözle görülür veya hissedilir bir fark değil, illa bunun için optik klavye alınmaz yani.

Optik almayın deme sebebim de; DK61E ve çoğu optik klavye modeli Gateron Optical KS-15 veya KS-22 ile geliyor. Bu iki switch de wobble sorunundan muzdarip. Az buz bir wobble da değil, gerçekten rahatsız edici düzeyde. Ve ileride canınız sıkıldığında yeni switch alayım takayım dediğinizde piyasada alınabilecek düzgün bir optik switch yok.

Hocam yine 35$ civarı 40ı geçmeyecek şekilde klavye tavsiye eder misiniz? Compact olursa güzel olur.

Geri
Yukarı