Diferansiyel denklemi nasıl çözülür?

Makaleler
1
Arkadaşlar selamlar, Calculus-1'e hakim birisiyim, böyle bir ödev vermişler bakayım dedim. Bu diferansiyel denklemleri çözün diyorlar. Zaten y' bir şeye eşit ne yapmamı bekliyorlar ben anlamadım, neyi çözeceğim ben. Henüz integral almaya gelinmedi o yüzden integral de değil cevap. Türevi alınmış bir ifadeyi çöz deyip bırakmak nasıl bir eğitim anlayışıdır anlam veremedim. Not: Soruları sakın çözmeyin, sonra sırayla gelip ödevini bize yaptırıyorsun diye nutuk çekiyorlar, sadece burada ne denmek istediğini açıklayın yeterlidir. Şimdiden teşekkür ederim.

1634982469449.png

Türevi alınmış bir ifadeyi çöz deyip bırakmak nasıl bir eğitim anlayışıdır anlam veremedim.
😂

Bak şimdi. f(x) = e^3x diyelim. y = f(x) de diyelim. Ben şimdi sana y' = 3y dersem ne olur? Yanlış bir şey mi olur?

Diferansiyel denklemler de böyle. Çözüm yöntemleri var. Aç, bak, öğren.
Calculus 1 ve 2'yi almamış kişilerin bence diferansiyel denklemleri almaması lazım.

😂

Bak şimdi. F(x) = e^3X diyelim. Y = F(x) de diyelim. Ben şimdi sana y' = 3Y dersem ne olur? Yanlış bir şey mi olur?

Diferansiyel denklemler de böyle. Çözüm yöntemleri var. Aç, bak, öğren.
Calculus 1 ve 2'yi almamış kişilerin bence diferansiyel denklemleri almaması lazım.

Zekana şaşırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı