Diğer Filmleri İzlemeden Batman Kara Şövalye İzlenir Mi?

Sanch

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle Merhaba,
Yeni çıkacak Joker filmi insanlarda büyük merak uyandırıyor. Ben de aynı şekilde çok meraklandım. Joaquin Phoenix muhteşem bir oyunculuk sergileyecek gibi geliyor bana. Şu anki IMDB puanına bakılırsa muhteşem bir film olacak. Ama daha 4 bin oy kullanılmış. Muhtemelen film çıkınca notu düşer. Asıl konuya gelirsem; Ben önceki Batman filmlerini izlemedim ve Joker filmini izleyeceğim. Bu filmdeki oyunculuk karşılaştırmasını yapmak için Heath Ledger'a da bakmam gerek (kendisi muhteşem bir oyuncuydu deniliyor.). O yüzden Batman Kara Şövalye filminden başlayacağım. Sizce filmi anlar mıyım? Az çok olayı biliyorum. Örneğin Batman nasıl oluştu vesaire. Ama ne bileyim İki Yüz diye bir adam var. O kim bilmiyorum. Bu filmi izlersem anlar mıyım? Veya siz açıklayabilir misiniz?
Teşekkürler!

Bruce Wayne'nin nasıl Batman olduğunu, akıl hocasını ve çocukluğunu merak ediyorsan "Batman Begins" filminden yani ilk filmden başlayabilirsin. Sadece Joker'i görüp karşılaştırma yapmak istiyorsan "The Dark Knight" filmini izleyebilirsin. Bu filmde hem İki Yüz'ü tanımış olursun hem de senaryoda kopukluk yaşamazsın. Ama ben yine de seyir zevki açısından ve zamanın da varsa serinin ilk filminden başlamanı öneririm.

Bruce Wayne'nin nasıl Batman olduğunu, akıl hocasını ve çocukluğunu merak ediyorsan "Batman Begins" filminden yani ilk filmden başlayabilirsin. Sadece Joker'i görüp karşılaştırma yapmak istiyorsan "The Dark Knight" filmini izleyebilirsin. Bu filmde hem İki Yüz'ü tanımış olursun hem de senaryoda kopukluk yaşamazsın. Ama ben yine de seyir zevki açısından ve zamanın da varsa serinin ilk filminden başlamanı öneririm.
Maalesef zamanım olmadığı için direkt bu filmden başlayacağım.

Heath Ledger muhteşem hatta tarihteki en iyi Joker karakterini canlandıran oyuncu oldu bence. Mutlaka Kara Şövalye filmini bir kere izlemesin bence. Daha eski filmleri izlemene gerek yok bence. Konu bağlantısı çok yok açıkçası. Ama en iyi Joker'i bir kere görmeni isterim mutlaka. İki yüzlü adam da bu filmde ortaya çıkıyor zaten onu da görmüş olursun hem. Batman'in devasa bir hikayesi yok zaten. Çok kayıp yaşayacağın bir durum değil bence. Eminim Kara Şövalye filmindeki Joker'i gördükten sonra sen de Suicide Squad filmindeki Joker'e küfür edersin bence:)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı