Digitürk vs D-Smart vs Turkcell TV+ vs D-Smart GO

Marullar

Femtopat
Daha fazla  
Tivibu kullanıyorduk ve yaklaşık 1.5 aydır Türk Telekom internet sağlayamıyorum ve Tivibu'da çalışmıyor yeni bir dijital kanala geçmeyi düşünüyoruz genelde dizi ve film izliyoruz ve geri sarma özelliğinin olmasının tercih ederiz sizce hangisini tercih etmeliyiz?

Geri sarma olayini en güzel Tivibu yapiyor. TV+ta sadece 24 saat veriliyor. Tivibu da benim kullandiğim döne 7 günlük bir geri sarma oluyordu.

Bu sayfiğimiz tüm servislerde dizi ve film bazinda ağır sansürler bulunmaktadir. Aile için ideal ama ben kendim kullanmam. Bunun disinda dizi ve film kategorisi olarak bana Tivibu biraz daha iyi gelmişti. TV+'in en güzel artisi ise YouTube bulunmasi, ve Exxen BluTV ile anlaşmali yayin yapiliyor.

2 Hizmeti kullanirkende sorunsuz bir deneyim yaşadiğimi söyleyebilirim. Diğer servisler hakkinda bilgim yok.

Arkadaşlar şu an TV+ kullanıyorum ve yıllık 720 tl olduğu için D-Smart Go'ya geçmeyi düşünüyorum. Yıllık 284 tl.
Tavsiye edermisiniz?

Arkadaşlar şu an TV+ kullanıyorum ve yıllık 720 tl olduğu için D-Smart Go'ya geçmeyi düşünüyorum. Yıllık 284 tl.
Tavsiye edermisiniz?
D-Smart GO'da yayın kesinlikle 1080p değil, muhtemelen 60 fps de değil. Film ve dizi arşivi TV+'a göre zayıf. Fiyatına göre denebilir yani (Diğer konuda "Neden bu kadar ucuz?" demişsiniz, cevabı bu). TV+'dan sonra GO pek katlanılabilir gelmemişti bana.

Televizyonunuzun çözünürlüğüne göre ve platformdan ne beklediğinize göre tercih yapın.

Son düzenleme:
Önceliğim karasal yayınlar ama ıptv düşünmüyorum.

Bina çanak anteninde veya lnb de bir problem var herhalde her kış yağmurlu havalarda karasal yayın kesiliyor. Sinyal yok hatası alıyoruz. Bende bu yüzden hem normal tv kanallları izlemek için hemde hafta sonları film izlemek için geçen sene TV+ abonesi oldum.

Ama bu sene fiyatlar uçmuş, bende arayış içine girdim ve fiyattan dolayı Dsmart Go dikkatimi çekti. Ama endişe de ettim tabiki neden bu kadar ucuz diye cevabını yazmışsınız. Fakat Web sitesinde görüntü kalitesi İnternet hızınıza bağlı olarak otomatik ayarlanır diye bir açıklama var , bu da yalan o zaman. Sonuçta kullanıcı yorumları daha inandırıcı benim için.

Bu arada tivibu go ve bein connect te baktım. Bunlar nasıl fikriniz varmı ?

Fakat Web sitesinde görüntü kalitesi İnternet hızınıza bağlı olarak otomatik ayarlanır diye bir açıklama var , bu da yalan o zaman.
Otomatik olarak ayarlıyor, o konuda bir problem yok, hatta siz kendiniz de Wi-Fi ve mobil veri bağlantı türüne göre düşük/orta/yüksek/otomatik kalite seçeneklerinden birini seçerek ayarlayabiliyorsunuz ama zirvesi 720p falan yayının. TV+'da ise kendinizin ayarlama şansı yok mesela. İnternet hızınızın ve cihazın desteklediği en yüksek çözünürlüğe göre yayın veriyor.

Bina çanak anteninde veya lnb de bir problem var herhalde her kış yağmurlu havalarda karasal yayın kesiliyor. Sinyal yok hatası alıyoruz. Bende bu yüzden hem normal tv kanallları izlemek için hemde hafta sonları film izlemek için geçen sene TV+ abonesi oldum.
Sadece ve sadece karasal yayın için GO'yu alın geçin derdim ama film diyorsanız beklentinizi karşılayamayabilir.
Bu arada tivibu go ve bein connect te baktım. Bunlar nasıl fikriniz varmı ?
Hiç kullanmadığım platformlar. Bu ikisi için de ayrı konu açmanızı tavsiye ederim.

Otomatik olarak ayarlıyor, o konuda bir problem yok, hatta siz kendiniz de Wi-Fi ve mobil veri bağlantı türüne göre düşük/orta/yüksek/otomatik kalite seçeneklerinden birini seçerek ayarlayabiliyorsunuz ama zirvesi 720p falan yayının. TV+'da ise kendinizin ayarlama şansı yok mesela. İnternet hızınızın ve cihazın desteklediği en yüksek çözünürlüğe göre yayın veriyor.

Sadece ve sadece karasal yayın için GO'yu alın geçin derdim ama film diyorsanız beklentinizi karşılayamayabilir.

Hiç kullanmadığım platformlar. Bu ikisi için de ayrı konu açmanızı tavsiye ederim.
İnternet hızım 100 mbps, akıllı tv 4k çözünürlüğe sahip.
1080p ve 4k'ya alışmış biri olarak, bahsettiğiniz gibi 720p tat vermez filmlerde.

Ama önceliğim karasal yayın olduğu için film ikinci planda.

Tivibu go ve bein connect 'in çözünürlük olayına da bakıp öyle karar vereyim o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı