Digitürk vs D-Smart

sLord

Kilopat
Genel bilgi vermek için açtım belki almak isteyen olur diye.
İkisi hakkında kendi bilgilerimi paylaşacağım.

1. Digitürk
Biraz ücretli fakat kaliteli bir platform. Çağrı merkezindekiler paketler ve fiyatlar hakkında iyi bilgiler veriyorlar. Bazen de paketlere fiyat indirimi yapıyorlar. Ama paketin içeriği hakkında çoğunun bilgisi 0 soruyoruz hangi film belgesel kanalları açık diye cevap verilemiyor başka bilen bir kişiye aktarılıyorsunuz. Bu arada oradaki kişiyle cihazın özelliklerini kanallarını tek tek teyit edin derim bir kurulduktan sonra çıkamıyorsunuz iptal sürecinin içinden. Ürün geldi kuruldu, gelen kişi bilgi verdi. İlk 1 2 ay yıldız dolu paket hediye, tüm kanallar açık. Kanal geçişleri hızlı fakat görüntü ekrana 2 3 saniye sonra geliyor. Kanallar listesinden de aşağı yukarı geçiş rahat. Kanalların sırasını değiştiremiyorsunuz paketinizde olmayan kanallar da silinmiyor kanal listesinde duruyor sadece açılmıyorlar. Görüntü cam gibi. Ekstra olarak ürün USB Wi-Fi kartıyla geliyor. Ethernet de bağlayabilirsiniz. Televizyonunuz Smart olmasa bile beIN Connect uygulamasına erişip oradaki tüm filmleri, dizileri ve belgeselleri izleyebiliyorsunuz. Yani kendi uydu alıcısı içinde beIN Connect mevcut sadece USB Wi-Fi kartını takıyorsunuz. Yer alan bazı Türk dizilerini de kaydedebiliyorsunuz fakat önceki bölümler olmuyor siz kaydete bastıktan sonra her hafta yayınlanan yeni bölümü oraya kaydoluyor. Açıp izliyorsunuz durdur, ileri al ve geri al tuşları mevcut. Bazı diziler için hard diske gerek yok yani. Smart televizyonlar içinde yine beIN Connect üzerinden tüm filmlere, dizilere ve belgesellere erişebiliyorsunuz ve paketiniz dahilindeki tüm kanalları izleyebiliyorsunuz. Smart televizyon ile IPTV de kullandım ama aldığım yer mi kötüydü bilmiyorum kanallar donuyordu. beIN Connect'te kanallarda hiç donma yaşamadım. beIN Connect'in bana göre tek problemli yanı güzel filmler ve diziler olmaması yani 900 film var ama kaliteli değiller. Belgeselleri güzel ona lafım yok. Netflix ile zaten kıyaslanamaz fakat D-Smart GOnun film arşivine göre buradaki filmler çok kötü. Filmler bilgisayardan da izlenir elbet ama uydu alıcısının içinde olması ve smarttv olmadan izlenebilmesi büyük kolaylık. Maç konuları karışık, bazı ligleri Digitürk almış bazılarını D-Smart bazılarını da exxen hangisini izlemek istiyorsanız ona göre araştırmanız gerek. Sinema ve dizi (beIN movies ve beIN series kanalları) kanallarında çok kaliteli filmler ve diziler yok, beIN Connect üzerindeki dizi ve filmleri yayınlıyorlar orada güzel bir şey yoksa normal kanallarda da olmuyor.

2. D-Smart
Ücretleri Digitürk'e göre çok daha düşük. Full paketli üyeliğini Digitürk'ün giriş paketleriyle aynı fiyata bile verebiliyorlar bazen. Çağrı merkezi gene aynı çok bilgili insan yok hatta bazen yanlış bilgi de verebiliyorlar o yüzden laflarına güvenmeyin. Kendiniz bir araştırın gene. Kuran kişi çok bilgili değildi imzayı alıp kaçma peşindeydi bir tık. Digitürk'ten kuruluma gelen arkadaş çok daha iyiydi. İlk 5 ay tüm kanallar hediye. Kanal geçişleri berbat. Görüntü 5 6 saniye sonra geliyor ve kanal değiştirirken altta çıkan program bilgisi ekranın yarısını kaplıyor yani hızlı kanal değiştirirken ekranın yarısını göremiyosunuz. Bir de reklam almışlar kafam kadar laptop reklamı koymuşlar her kanal geçişinizde onu görüyorsunuz gelde sinir olma. Digitürk'te böyle bir sorun yok. Kanal listesinden değiştireyim dediniz orada da basılı tutuyorsunuz inmiyor ya tek tek gidiceksiniz ya da 10'lu 10'lu. Arayüzü berbat. D-Smart GO için USB Wi-Fi kartı da yok tek çareniz Ethernet çekmek. Uğraştınız Ethernet çektiniz kumanda üzerindeki D-Smart GO tuşuna bastınız. Filmlere girdiniz topu topu 10 film var. Güldür güldür show. Nerede o D-Smart GO sitesindeki tüm filmler diziler? Filmlerden birini seçtiniz bu sefer de hata mesajı veriyor film açılmıyor zaten. Kendi uydu alıcısı bayağı sorunlu size geleninde düzgün çalışıp çalışmayacağı muamma. Şimdi diyeceksiniz o zaman D-Smart GOnun Smart TV uygulamasını yükle oradan izle. D-Smart GO uygulaması yok. Güya 2018'den sonraki Smart tvlere eklemişler akıllılar bizde her sene televizyon değiştiriyoruz ya. Televizyondan filmlere rahat bir şekilde ulaşamicaksak, kanalları normal uydudan izleriz filmi de bilgisayardan izleriz size neden para verelim yani. Kanallardaki dizileri kaydetmek içinde HD+ adlı bir uydu alıcıları var siz önceden söylemeden asla onu yollamıyorlar. Kendi cihazınızı bu cihaza yükseltmek isterseniz de ekstra ücret ödüyorsunuz. Ya da harici hard disk alıyorsunuz. Sinema ve dizi kanallarındaki (Moviesmart sinema TV ve dizi Smart) içerikler daha kaliteli onlar da D-Smart GO dakileri yayınlıyorlar büyük ihtimal. D-Smart GO'nun film arşivi daha iyi Digitürk'ten.

İkisini de yazlığa götürüp izleyebiliyorsunuz eğer yazlığınızda anten varsa. Kanallarda ikisinde de donma vs sorunlar olmadı. D-Smart'ta SCART ve HDMI girişi var Digitürk'te sadece HDMI var çok eski televizyonunuz varsa D-Smart daha uygun. Belgesel kanalları ikisinde de gayet yeterli. Telefon ve tablette ikisinin de uygulaması var tüm kanalları, filmleri ve belgeselleri izleyebiliyorsunuz. Ben sadece TV izleyeceğim tvimde kaliteli filmler olsun kayıtlarımı hard disk ile yaparım kanalların yavaş geçişi sorun değil ücretide az ödeyim derseniz D-Smart. Ben televizyonum Smart olmadan film, dizi ve belgesel izlemek istiyorum bazı dizilerimi de hard disksiz kolay kaydetmek isterim ücretini karşılayabilirim ve Süper Lig maçlarını da izlerim derseniz Digitürk. Taahhüt yaptıktan sonra iptal işlemleri zor o yüzden kesin karar vermeden başvurmayın. Son olarak da Superonline müşterilerine TV+'a bakmalarını öneriyorum. Başka sorularınız olursa bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.

Geri
Yukarı