Digitürk'te kayıt için nasıl bir USB'ye ihtiyacım var?

Çilekli Süt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Digitürk'te belli voleybol maçlarını kaydetmek istiyorum, bunun için 128 GB ve 32 GB olmak üzere iki farklı USB bellek denedim. İkisinde de aynı sorunu yaşıyorum. Kayıt başladıktan yaklaşık 40 saniye-1 dakika sonra "Diskinizin hızı bu kaydı devam ettirebilmek için yeterli değil" uyarısı veriyor ve kayıt duruyor.

Bildiğim kadarıyla iki USB'min de okuma hızları 150mb/s. Daha hızlı bir belleğe mi ihtiyacım var? Yoksa problem tamamen Digitürk'te mi? Nasıl bir şey almalıyım bunun için?

Kutumun modeli 9104 HD.

Not: Şöyle garip bir durum da var, rastgele bir talk show kaydetmeyi denemiştim, onda problem olmadı mesela. 52 dakika kaydetmişti. Ama voleybol maçlarında hep yaşıyorum bu problemi. Acaba daha akıcı ve hızlı bir görüntü olduğu için midir? Ne yapmalıyım?

Etrafında 150mb/sden daha hızlı bir USB varsa arkadaşlarında falan alıp dene bence. Eğer yoksa alıp denemeni tavsiye ederim. Ya da Digitürk'ü ara durumu izah et.

Etrafında 150mb/sden daha hızlı bir USB varsa arkadaşlarında falan alıp dene bence. Eğer yoksa alıp denemeni tavsiye ederim. Ya da Digitürk'ü ara durumu izah et.

Digitürk'ü aradığımda konuştuğum kişiler 1080p ile 1080i'nin farkını, ya da yayınlarının kaç Hz/FPS olduğunu bilmiyorlar.. bu kavramların anlamlarını da bilmiyorlar hatta. Hiç umudum yok o konuda :/

Peki USB'nin okuma hızı mı yoksa yazma hızı mı önemli şu an benim için?

Digitürk'ü aradığımda konuştuğum kişiler 1080p ile 1080i'nin farkını, ya da yayınlarının kaç Hz/FPS olduğunu bilmiyorlar.. bu kavramların anlamlarını da bilmiyorlar hatta. Hiç umudum yok o konuda :/

Peki USB'nin okuma hızı mı yoksa yazma hızı mı önemli şu an benim için?
Yazma.
Peki digitürk kutusunun USB bağlantısı 2.0 mı 3.0 mı?

Bunu çok araştırdım, tam bir bilgi bulamadım :( Ama mavi değil beyaz renkli usb girişi, sanırım 2.0.

Peki bu durumda ben 3.1'lk bir USB taksam, vaadedilen hızları yakalayabilir miyim? Şöyle bir şey mesela;

Büyük ihtimalle elindeki bellekler USB 3.0 linkteki ürünü alsan da bir şey fark eder mi bilmiyorum?
Yaşadığım olayı örnek vereyim USB 3.0(sandisk) belleğim dosya yazmada USB 2.0 HDD kutumdan yavaştı. Bulabilirsen taşınabilir HDD ile dene olursa bir tane satın al.

Büyük ihtimalle elindeki bellekler USB 3.0 linkteki ürünü alsan da bir şey fark eder mi bilmiyorum?
Yaşadığım olayı örnek vereyim USB 3.0(sandisk) belleğim dosya yazmada USB 2.0 HDD kutumdan yavaştı. Bulabilirsen taşınabilir HDD ile dene olursa bir tane satın al.
Hdd'lerin yazma hızı daha yavaş olmaz mı? Nasıl bir şey almalıyım peki

Yeni konular

Geri
Yukarı