Dijital fotoğraf ve video saklama/depolama için öneri

Hangi dijital fotoğraf saklama daha iyi?

• Bulut depolama

Oy: 3 50,0%
  • HDD

Oy: 2 33,3%
  • Diğer

Oy: 1 16,7%

• Oy verenlerin toplamı
    6
Bütçe
1250

umulocan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar gün geçtikçe çektiğimiz video & fotoğraf sayısının artması ile beraber kalite de arttığı için depolama sıkıntısı ile karşılaşıyoruz. Dijital fotoğraflarımı nasıl saklamalıyım? Online servislerle mi saklamak daha doğru yoksa bir HDD alıp saklamak mı? Siz neler önerirsiniz? Bu iş için hangi bulut depolama daha iyi veya hangi HDD daha iyi? Yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler.

Dipnot: Kullanılmadığında uyku moduna geçen HDD'ler duydum gibi geliyor. Onların bu iş için iyi olacağını düşünüyorum. Var mı acaba böyle bildiğiniz bir HDD?

Profesyonel mi yoksa hobi amacıyla mı yapıyorsunuz bu işi? Öneride bulunacak kadar profesyonel olmasam da öncelikle kullanım amacını iyi belirlemen gerek.

diskprices.com
Buradan disk fiyatlarını takip edip, uygun fiyata Amazon/Newegg'den satın alabilirsin.
HDD piyasası coinciler yüzünden karışık, fiyatlar o nedenle dengesiz malesef.
Benim önerim Seagate'in 8-14TB arası harici hdd'leri olur ama biraz zor bulunuyor.

diskprices.com
Buradan disk fiyatlarını takip edip, uygun fiyata Amazon/Newegg'den satın alabilirsin.
HDD piyasası coinciler yüzünden karışık, fiyatlar o nedenle dengesiz maalesef.
Benim önerim Seagate'in 8-14TB arası harici HDD'leri olur ama biraz zor bulunuyor.

Geçenlerde şunun iyi olduğunu duymuştum bu model hakkında bilginiz var mı acaba?
"WD elements desktop"

Ben bu ürünü almıştım. Foto ve videolar için Normalde PC deposunda saklardım fotoğraflarımı ama daha önceden 2 kez başıma fotoğraflarımı silen virüs bulaşmıştı en sevdiğim zamanların fotoğrafları yok oldu. Eğer imkanınız varsa, özel bir HDD saklayıp internete bağlı olmayan bir cihazla açmak en uzun ömürlüsü. Tabi sizi bilemem aslında bu benim için geçerli :D

Ben bu ürünü almıştım. Foto ve videolar için Normalde PC deposunda saklardım fotoğraflarımı ama daha önceden 2 kez başıma fotoğraflarımı silen virüs bulaşmıştı en sevdiğim zamanların fotoğrafları yok oldu. Eğer imkanınız varsa, özel bir HDD saklayıp internete bağlı olmayan bir cihazla açmak en uzun ömürlüsü. Tabi sizi bilemem aslında bu benim için geçerli :D

Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş. Benim de başıma benzer olaylar geldi. Şimdi kendimi sağlama almaya çalışıyorum.

Geçenlerde şunun iyi olduğunu duymuştum bu model hakkında bilginiz var mı acaba?
"WD elements desktop"
Malesef içerisindeki bağlantı parçalarından birine hasar gelirse WD harici hdd'lerde sata bağlantı girişi yok, kurtarma için profesyonel yardım almanız gerekir. Seagate'lerde ise dış hazneyi çıkardığınızda sata bağlantısı mevcut. Uzun süreli depolama araçlarında elektronik alet arızalarını bence göz önünde bulundurmak gerekiyor. O yüzden ben cold storage olarak WD kullanmıyorum da önermiyorum da.
Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş. Benim de başıma benzer olaylar geldi. Şimdi kendimi sağlama almaya çalışıyorum.
Bilmediğiniz bilgisayara arşiv için kullandığınız hiçbir aleti bağlamamayı ilke edinin bence. Bebeğiniz gibi düşünün.

Geri
Yukarı