Dijital Graffiti çalışmalarım

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Çoğu zaman bir kalıba bağlı kalsam da çok sevmediğim bir şey. Mümkün olan her alanda kendi yorumumu ortaya katmaya çalışıyorum. Resim ve çizim yapmayı oldum olası sevmişimdir. Karalarım, portreler yaparım, tuvalde de çalışırım... Birkaç gündür de hevesten Graffiti'ye başladım. Olan bir tarza tamamen sadık kalmak yerine birkaç tarzı birleştirdim ve yazıları öyle yazıyorum. Çalışmalarım hakkında yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler şimdiden.

Graffiti imzalı.png

Xai Graffiti.png

Rias Graffiti.png

Yunus (arka bulanık).png

Dosya Ekleri

• Graffiti.png
    Graffiti.png
    644,1 KB · Görüntüleme: 86
Selamlar, bence gayet güzel olmuş çalışmalarınız. Açıkcası ben çok beğendim, bir programda falan mı yapıyorsunuz? Yoksa gerçek hayatta çizip mi geçiriyorsunuz? (Geç cevap için kusura bakmayın.)

Selamlar, bence gayet güzel olmuş çalışmalarınız. Açıkcası ben çok beğendim, bir programda falan mı yapıyorsunuz? Yoksa gerçek hayatta çizip mi geçiriyorsunuz? (Geç cevap için kusura bakmayın.)
Teşekkürler! Photoshop'ta kendim çiziyorum. Gerçekte boya masrafı vs. olduğu için çok girmek istemedim :D Bir kere yaptım, bir şeye benzemeyince devamını getirmedim.
19761635_1378426202272184_3169067724164825088_n.jpg

Yaklaşık 2 sene önce yaptığım bir çalışma. Boyalar kalitesizdi, çok bilgim ve fikrim de yoktu. Ortaya böyle saçma bir şey çıktı :D

Graffitinin dijitalleşmeşi kimine göre doğru kimine göre yanlış bir durum. Şahsi fikrim ve geçmiş deneyimlerime dayanarak graffinin dijitalleşmesi graffiti ruhunun yani vandalizmin kaybolmasına neden olacak ve ortaya çıkan yeni çalışmalar günümüzde “autotune” üzerine kurulu hiçbir anlamı olmayan ve beş para etmeyen “RAP” müziğine benzeyecektir.

Teşekkürler! Photoshop'ta kendim çiziyorum. Gerçekte boya masrafı vs. olduğu için çok girmek istemedim :D Bir kere yaptım, bir şeye benzemeyince devamını getirmedim.
Eki Görüntüle 429353
Yaklaşık 2 sene önce yaptığım bir çalışma. Boyalar kalitesizdi, çok bilgim ve fikrim de yoktu. Ortaya böyle saçma bir şey çıktı :D
Bu yaptığınız bile şahsen güzel olmuş. Ben çizmeye çalıştığımda bu resimdekinin yanından bile geçemiyorum. Kendimi alıştırmaya çalışıyorum evde çizerek fakat bir türlü beceremedim. Umarım geliştirirsiniz bu yeteneğinizi, gayet güzel çiziyorsunuz.

Graffitinin dijitalleşmeşi kimine göre doğru kimine göre yanlış bir durum. Şahsi fikrim ve geçmiş deneyimlerime dayanarak graffinin dijitalleşmesi graffiti ruhunun yani vandalizmin kaybolmasına neden olacak ve ortaya çıkan yeni çalışmalar günümüzde “autotune” üzerine kurulu hiçbir anlamı olmayan ve beş para etmeyen “RAP” müziğine benzeyecektir.
Bence pek önemli olan bir konu değil. Dijital araçlar yalnızca bunu iyileştirmek için bir edevat. Tıpkı kalıp kullanmak gibi.
İnsanoğlu düşünebilen bir varlık ve sürekli geliştiriyor kendini. Sürekli başka bir şeyler bulup yenisini çıkartıyor. Çağ atlıyor. Her alanda bu böyle. Dijitallik, 21. yüzyılın ana objelerinden birisi. Kitaplar, çok eski şeylerdir. Günümüze uyum sağladılar ama. Bakıyoruz ki elektronik kitaplar her yerde (Wattpad saçmalıklarından bahsetmiyorum). Gittikçe de yayılıyor. Graffiti de bunun gibi. Yalnızca çağa uyum sağlıyor dijitalleşerek.
Teksilde bile boyanın kalmadığı, kıyafetlerin renkten renge bürünebildiği bir çağa ulaştığımızı hayal edip düşünelim. Elimizde sprey boya, Graffiti mi yapacağız :D
Bu, bu, HARİKA! Gerçekten çok güzel yapmışsınız. Ben paintten çöp adam bile zor çiziyorum. [emoji23]
Teşekkürler :)

Çoğu zaman bir kalıba bağlı kalsam da çok sevmediğim bir şey. Mümkün olan her alanda kendi yorumumu ortaya katmaya çalışıyorum. Resim ve çizim yapmayı oldum olası sevmişimdir. Karalarım, portreler yaparım, tuvalde de çalışırım... Birkaç gündür de hevesten Graffiti'ye başladım. Olan bir tarza tamamen sadık kalmak yerine birkaç tarzı birleştirdim ve yazıları öyle yazıyorum. Çalışmalarım hakkında yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler şimdiden.

Eki Görüntüle 425272
Eki Görüntüle 425270
Eki Görüntüle 425269
Eki Görüntüle 425271
Hocam çok hoş olmuş rica etsem nicknamemi versem bana da birtane yapabilirmisiniz ?

Şu sıralar başka bir proje ile ilgileniyorum. Belki boş bir zamanımda ilgilenebilirim ancak söz vermek istemiyorum.
Tamamdır hocam sorun değil benim için profilimdeki Steam hesabından beni ekleyip müsait olduğunuz zaman yazabilirsiniz,Kolay gelsin :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı