Dijital İngilizce kursundan nasıl cayılır?

Cebimden para çıkmadı fakat senet tarzı bir şey sözleşme. Parayı vermezsem illaki başıma dert açarlar diye direkt iptal etmek istiyorum ödemesine de daha var zaten.
Dostum bak bunun kolay yolu yok. Adamlarla konuşurum tamam derler diye düşünme adamlar dolandırıcı. Yarın ilk iş tüketici hakem heyetine başvur, iptal için yardım etmelerini işte ve firmaya da(sözleşme de bir numara, adres kesin yazar) sözleşmeden caymak istediğine dair yazı yazıp yolla. Gerekirse ise suç duyurusunda bulun. Sen kuzu gibi beklersen, sakinca hallederiz diye düşünürsen sapık gibi uğraşırlar seninle.

Öyle cayma hakkı yok yazdırdılar vb. diye de bir şey yok. Merak etmeyin.

Dostum bak bunun kolay yolu yok. Adamlarla konuşurum tamam derler diye düşünme adamlar dolandırıcı. Yarın ilk iş tüketici hakem heyetine başvur, iptal için yardım etmelerini işte ve firmaya da(sözleşme de bir numara, adres kesin yazar) sözleşmeden caymak istediğine dair yazı yazıp yolla. Gerekirse ise suç duyurusunda bulun. Sen kuzu gibi beklersen, sakinca hallederiz diye düşünürsen sapık gibi uğraşırlar seninle.

Öyle cayma hakkı yok yazdırdılar vb. diye de bir şey yok. Merak etmeyin.

Hayır zaten onların bana yazılı cayma kağıdı falan göndermeyi bekleme niyetim yok. Ben şimdi tüketici hakem heyetine dilekçe ile başvursam firmayı da bilgilendirsem, herhangi bir ödeme yapmasam 15 günün sonunda herhangi bir kayıp yaşar mıyım? Şu an aklımda hiçbir ödeme yapmamak, dilekçe göndermek ve beklemek var.

Hayır zaten onların bana yazılı cayma kağıdı falan göndermeyi bekleme niyetim yok. Ben şimdi tüketici hakem heyetine dilekçe ile başvursam firmayı da bilgilendirsem, herhangi bir ödeme yapmasam 15 günün sonunda herhangi bir kayıp yaşar mıyım? Şu an aklımda hiçbir ödeme yapmamak, dilekçe göndermek ve beklemek var.
Yaşamazsın. Ödeme falan yapma direkt tüketici hakem heyetine git onlar seni yönlendirir.

Hakem heyeti artı savcılık daha garanti olur. Çünkü imzaladığın seneti işleme koyabilirler. Sonra icra haciz vs uğraşma en iyisi savcılığa gidip hile ile imzalattırdıklarını söyle.

Hakem heyeti artı savcılık daha garanti olur. Çünkü imzaladığın seneti işleme koyabilirler. Sonra icra haciz vs uğraşma en iyisi savcılığa gidip hile ile imzalattırdıklarını söyle.

Sözleşmede, Cayma Hakkı İstisnaları adında bir bölümde, malın tesliminden sonra ambalajın açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler de cayma hakkı malın taliminden sonra kullanılamaz diye bir madde var. Ürün dijital ve aktif olduğu için üyeliğimin iptal edilmeme durumu olur mu? Amacım paramı geri almak değil zaten hiçbir para vermedim sadece üyeliği iptal edip para vermemek istiyorum.

Sözleşmede, Cayma Hakkı İstisnaları adında bir bölümde, malın tesliminden sonra ambalajın açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler de cayma hakkı malın taliminden sonra kullanılamaz diye bir madde var. Ürün dijital ve aktif olduğu için üyeliğimin iptal edilmeme durumu olur mu? Amacım paramı geri almak değil zaten hiçbir para vermedim sadece üyeliği iptal edip para vermemek istiyorum.
Kardeşim ürün dijital de olsa fiziki de olsa cayma hakkın var. Sözleşmede ne yazıp yazmadığı önemli değil. Dediklerimi yap ki öğrenci halinle kafanda sorun kalmasın.

Kardeşim ürün dijital de olsa fiziki de olsa cayma hakkın var. Sözleşmede ne yazıp yazmadığı önemli değil. Dediklerimi yap ki öğrenci halinle kafanda sorun kalmasın.

Merhaba yine rahatsız ediyorum üzgünüm. Dediklerinizi yaptım önce polise gittim polise gittiğimde aynı şikayetten 2 kişinin daha geldiğini ve tüketici hakem heyetine gitmem gerektiğini söylediler. Ortada bir dolandırıcılık henüz olmadığı için tüketici hakem heyetine gittim. Tüketici hakem heyeti bizi çok tınlamadı açıkçası kendimin bir dilekçe yazıp cayma hakkımı kullanmam gerektiğini söyledi kendim dilekçe yazıp faks ile yollamaya çalıştım. Faks makinemiz bozuk dedikleri için mail yoluyla fotoğraf yolladım pazartesi de adreslerine PTT ile dilekçeyi göndereceğim. Şirket tarafı halen "dijital bir kod" aracılığıyla kayıt olup aktivasyon yaptırdığım için cayma hakkımın olmadığını söylüyor. Bunu tüketici hakem heyetindeki memura da açıklamaya çalıştım ama kendisi pek tınlamadı dediğim gibi senin cayma hakkın var dilekçe yazıp gönder, olmadı sonrasını daha sonra düşünürsün deyip dilekçe yollamamı istedi. Karşı taraf tekrar arayıp sözleşmede dijital kod vesaire olayını hatırlatıp cayma hakkımın olmadığını tekrar söyledi bende tüketici hakem heyeti cayma hakkımın var dedi bende yolladım dedim. Şu anlık böyle altından ne çıkacak bilmiyorum lakin bir tanıdığa şirketin sözleşmede yazan vergi numarasını, satış izin belgesini numarasını sorguladığında şirketin bilgilerinin sistemde kayıtlı olduğunu görüp söyledi. Dolandırıcı olduklarını düşünmüyor kendisi lakin ben yine de iptal etmek istediğim için şansımı denedim sizin dediğiniz gibi. Gerçek bile olsa zaten istemiyorum çünkü anketörler hepimize farklı konuşup, birimize gerekirse indirim yapılacağını, bir başkasına eğitim için otellerde çalışma imkanı vs. sağladıklarını bana da yüz yüze eğitim olduğunu falan söyledikler lakin görünürde bunların hiçbiri yok. Anlaşılan durum şu anlık böyle bekleyip isterseniz sizi de bilgilendiririm. Teşekkürler her şey için.

Geri
Yukarı