Dijital Oyun Tasarımcısı için hangi liseye gidilmeli?

3507Enes

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dijital Oyun tasarımı için hangi lisye gitmem gerekir? Çocukluktan beri oyun yapmaya merak duyuyorum. Ders konusuna gelirsek matematikte sıkıntım var, İngilizce de sıkıntım yok hangi liseye gitmem gerekir?

Meslek lisesi bilişim bölümünü tercih et.
Html/css, Java ve grafik tasarim öğretiyorlar ama üniversiteye gecince sana ekstra kendi bölümünü seçersen puan veriyorlar.

Bilişim teknolojileri okumuş birisi olarak bence bilişim teknolojileri bölümü oku mesleki lisede . Bilişim teknolojileri okursan senin önüne seçenekler çıkacak;
1. Bilgisayar Teknik Servisi,
2. Veri Tabanı Programcılığı,
3. Web Programcılığı,
4. Ağ İşletmenliği,
Bunlardan birini seçeceksin ve oradan devam edeceksin buna göre staj göreceksin, meslek lisesi okurum ortamından bir şey olmaz ayak uydurmaya çalışırım diyorsan meslek lisesi oku ve 2. seçeneğe gidebilmek için ortalamanı yüksek tut fakat diyorsan ki ben meslek lisesinde okumam orası "at hırsızı" kaynıyor, o zaman sana benim de önereceğim seçenek;
Anadolu lisesi --> üniversite bilgisayar mühendisliği bölümü.

Bilişim teknolojileri okumuş birisi olarak bence bilişim teknolojileri bölümü oku mesleki lisede. Bilişim teknolojileri okursan senin önüne seçenekler çıkacak;
1. bilgisayar teknik servisi,
2. veri tabanı programcılığı,
3. web programcılığı,
4. ağ işletmenliği,
Bunlardan birini seçeceksin ve oradan devam edeceksin buna göre staj göreceksin, meslek lisesi okurum ortamından bir şey olmaz ayak uydurmaya çalışırım diyorsan meslek lisesi oku ve 2. seçeneğe gidebilmek için ortalamanı yüksek tut fakat diyorsan ki ben meslek lisesinde okumam orası "at hırsızı" kaynıyor, o zaman sana benim de önereceğim seçenek;

Hocam yurt dışına gidebiliri miyim peki ayrıca derlerimin nasıl olması lazım.

Yurtdışına gitmek için başarılı bir öğrenci olman yetiyor, sanıldığı kadar zor değil. Ortalamanı yüksek tutar yurtdışında bir Üniversite için kabul başvurusu yaparsın onlar senin ortalamana bakar ve seni alırlar, bunu Almanya "Şartlı Kabul" adı altında yapıyor. Bunun dışında tonlarca seçeneğin var Erasmus, Hazırlık, Dil okulu, Mesleki eğitimler vb. vb.

Yurt dışına gitmek için başarılı bir öğrenci olman yetiyor, sanıldığı kadar zor değil. Ortalamanı yüksek tutar yurt dışında bir üniversite için kabul başvurusu yaparsın onlar senin ortalamana bakar ve seni alırlar, bunu Almanya "şartlı kabul" adı altında yapıyor. Bunun dışında tonlarca seçeneğin var Erasmus, hazırlık, dil okulu, mesleki eğitimler vb. vb.

Lise puanları nasıl.

Yeni konular

Geri
Yukarı