Dijital Oyun Tasarımı vs Bilgisayar Mühendisliği

KemalSworddarson

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 9.sınıfım ve ileride okumak istediğim bölüm dijital oyun tasarımı ama gidebileceğim neredeyse bütün üniversiteler İstanbul'da ve ben gelmekte olan büyük İstanbul depreminden aşırı korkuyorum. Dijital oyun tasarımı bölümü Muğla'da bir üniversitede de var ancak bu üniversiteye gidilmeye değer görmüyorum. Sizce bu bölümden vazgeçip bilgisayar mühendisliği okumalı mıyım veya ne yapmalıyım?

Arkadaşlar ben 9.sınıfım ve ileride okumak istediğim bölüm dijital oyun tasarımı ama gidebileceğim neredeyse bütün üniversiteler İstanbul'da ve ben gelmekte olan büyük İstanbul depreminden aşırı korkuyorum. Dijital oyun tasarımı bölümü Muğla'da bir üniversitede de var ancak bu üniversiteye gidilmeye değer görmüyorum. Sizce bu bölümden vazgeçip bilgisayar mühendisliği okumalı mıyım veya ne yapmalıyım?
Yakın zamanda Marmara depremi olmaz bence.

Dijital oyun tasarımı çok yaygın değil ama bana hangi bölüm daha zor kazanılıyor veya nitelikli dersen mühendislik derdim.

evet yakın zamanda beklenmiyor ancak ben daha 9.sınıfım sadece istanbula gidene kadar 4 yıl ve orada hazırlıkla birlikte 5 yıl kesin bir şekilde zaman geçiricem yani ben gidene kadar olmasa bile gittikten sonra kesinlikle olucak o yüzden endişeleniyorum
Marmara Yıldız Teknik kazanacak puanları yaparsan Ankara'da da çok güzel üniversiteler var.

Dijital oyun tasarımı çok yaygın değil ama bana hangi bölüm daha zor kazanılıyor veya nitelikli dersen mühendislik derdim.
evet çok yaygın değil ama benim hayalim bir oyun şirketi kurmak ve oyunlar yapmak bunun içinde en iyi bölümün bu olduğunu gördüm

Marmara Yıldız Teknik kazanacak puanları yaparsan Ankara'da da çok güzel üniversiteler var.
Oraların puanları çok yüksek benim için benim hedefim 25 ila 20 bin arasında

Son düzenleme:

Geri
Yukarı