Dijital Oyun vs Kutulu Oyun

• Konuyu başlatan Newke
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 961
Kutulu oyunun artık bir espirisi yok. Eskiden kutulu almanın ayrı bir havası vardı. Artık kutulu oyun bile internetten indirtiyor oyunu. Dijital oyun daha cazip şuan. Ancak bir gün Steam çıkıp "hadi kardeşim herkes yoluna kapatıyoruz" derse bir şey yapamazsın. Oyunlara sahip olmuyorsun çünkü kullanma hakkın oluyor sadece.

Kutulu oyunların devri bitti artık. Her türlü dijital olarak tercih ederim. Aslında kutulu oyunları toplayıp koleksiyon gibi bir şey yapmak da güzel olurdu.😀

Türkiye şartlarında dijital almak daha mantıklı. Ama ABD gibi ülkelerde yaşasaydım kutulu alırdım koleksiyon yapmış olurdum.

Hangisi daha ucuzsa. Horizon Zero Dawn, Uncharted 4 ve The Last of Us kutululari daha ucuzdu dijatele gore. Dijitali ise PS Store indirimlerinde aliyorum. Watch Dogs 2, Battlefield 1, Infamous Second Son indirimlerde aldigim dijital oyunlar. Keske ABD gibi sartlarda olsakta her oyunu kutulu alsak.

Güzel indirimler olduğu zaman dijital alıyorum. Aksi taktirde kutulu alıyorum koleksiyon yaptığımdan ötürü.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı