Dijital PS4 oyunları nasıl ucuza alınır?

PoLyNa

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
işlemci: i5 11400f
ekran kartı: gtx 1060 6gb 32gb
ram: corsair vengeance rgb sl 3600mhz cl18
Meslek
vfx editörü - after effects - blender
Arkadaşlar merhaba. Vir The Last of Us hayranı olarak 2. oyunu oynamak için geçen ay imkanları zorlayarak PS4 aldım ve oyunu almak için de para biriktirmeye başladım. 2. oyun bildiğiniz gibi zamlandı geçen aylarda 1K olmuştu ama Deluxe sürümü zamlamayı unutmuşlardı ve 900 TL gözüküyordu ana oyun 1K olmasına rağmen.

Ben de baktım parayı biriktirmem uzun sürecek ve kuzenimden borç alayım dedim. O da sağ olsun ATM'den benim paparama para atarken kendi T.C.'sini girmiş ve para kendi paparasına gitmiş. Hesabı da veli onayı istediği için para orada kaldı (900 TL). Babasını zor bela ikna ettik hesap açtırdık. Bu sefer onaylı hesap yaptıramadık, babası güvenemedi falan neyse. Onu da zorla ikna ettirdik yaptırdık. Bu sefer sözleşmeli hesap istedi, bunun için de kart istiyordu onu da aldık. Ondan sonra kart ha gel ha gelecek derken Deluxe sürümündeki hata düzeltildi ve şu an 1250 TL :(

Neyse dün akşam kart geldi de gelmese de olurmuş oyuna zaten zam geldi. İşin komik tarafı gelen kart başkasının kartı. Zarfta eniştemin adı yazıyor, içindeki kart başkasının. Papara'ya girince bu bilgiler başka bir müşterinin bilgileridir diyor. Gerçekten hayattaki şansım bu kadar kartın gelmesi normalden uzun sürdü, kart geldi yanlış kart. Enişteme diyorum müşteri hizmetlerini ara doğrusunu göndersinler, işim var şu an olmaz diyor yani o 900 TL'nin bana gelmesi 1 ay daha sürer gibi. Para gelene kadar paranın değeri yarıya düştü ya.

Neyse konudan çok saptım dün oyun 1250 TL olunca bayağı bayağı bir moralim bozuldu. Ben de şunu sormak istiyorum, bunu oyunu ucuza almanın bir metodu var mı? Nays'a falan da baktım hepsi 50 TL iade ediyor 1250 TL'de 50 TL çok tatmin etmiyor, en azından 200 TL ucuza alabileceğim bir yöntem var mı?

Yapan var mı bilmiyorum Valorant'a VP yatırırken Paycell, Nays vs. gibi kartların Hepsiburada indirimleri oluyordu oradan VP alıyordum azar azar bütün kartlardan iade alıp bayağı bir ucuza VP alıyordum. Aynı yöntemi PS Store için yapabilir miyim diye baktım ama 200 TL key 250 TL veya 100 TL key 120 TL gibi çok kar ettirmiyor hatta zarar ettiriyor.

İlk defa PS4 sahibi olduğum için PS hakkında bilgim yok. The Last of Us PC için ilk geldiğinde Paycell'de 500 TL üzerine 100 TL ve 1000 TL üzerine 200 TL kampanyası vardı. O zamanlar Steam'den 600TL'ye almıştım ben de ay başını yani 1 Martı bekliyorum. Belki aynı kampanya PS Store için gelir, gelirse hiç affetmem. Biraz uzun bir yazı oldu kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı