Dik Duramıyorum

Yapılan yorumları okumadım. Sadece senin en üstteki yazdığın şeyleri okudum. Eğik durmak her zaman kamburluk değildir ama ilerleyen zamanlarda kambur olmana sebep olabilir. Sırt kasların yeteri kadar gelişemediğinden dolayı da eğik olabilirsin (sırt kaslarının gelişememesi derken özürlülük gibi anlaşılmasını istemem yani normal bir şeydir gelişmeyebilirler sorun değil fazla :) ).

Çözümü elbette var. Fizik tedavi görmelisin. Bunun için ortopedi alanındaki bir doktora görünebilirsin. Orada sana fizik tedavi yaptırdıktan sonra belli başlı hareketler vericekler onları sakın ihmal etme günü gününe yap. Ve imkanın varsa havuza gidebildiğin kadar git ve yüz.

Benim omurgamda 15 derece skolyoz vardı. Fazla belli olmuyordu göze çarpmıyordu ama çıplak dururken sırtımın yamukluğu belli oluyordu. Fizik tedaviye gittim ama hareketlerimi tamı tamına yapmadım. Yararı oldu ama hareketlerimi tamı tamına yapsaydım tamamen düzelicektim şimdi :). Hala düzelebilme şansım var ama bazen çok yorgun oluyorum o hareketleri yapamıyorum. Ama havuza gidiyorum. Sonuçta skolyoz ne ilerliyor nede küçülüyor.

Kendimden çok bahsettim ama bunlar sana benim deneyimlerimden tavsiyeler. Dikkat et :). Dik oturmaya çalış ve dik oturayım derken çok zorlama kendini çok zorlarsan kifoz olursun. Normal seviyede dik oturman kâfi. :) Fizik tedavi aldıktan sonra sana belli başlı hareketler vericekler o hareketleri her gün tamı tamına yap. Kendine iyi bak.

Cevap veren herkese teşekkürler. Şu zaman zarfında doktora gidecek vaktim yok çünkü sınavlarım başlıyor. Yaza kadar düzelme olmazsa doktora gideceğim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı