Dikkat eksikliği raporu silinir mi?

TalhaGenc

Hectopat
Merhaba, 17 yaşındayım. Bende dikkat eksikliği hastalığı var. İlaç kullanıyordum, küçükken raporum vardi ama artık ilaç kullanmiyorum. Dikkat eksikliği hastalığı geçti. Bu rapor ileride bazı engelleri açıyormuş. Bu raporu iptal ettirebilir miyim?

Merhaba, 17 yaşındayım. Bende dikkat eksikliği hastalığı var. İlaç kullanıyordum, küçükken raporum vardi ama artık ilaç kullanmiyorum. Dikkat eksikliği hastalığı geçti. Bu rapor ileride bazı engelleri açıyormuş. Bu raporu iptal ettirebilir miyim?
Rapor iptal edilmez ancak eğer bir işe girmek istediğinizde doktor kontrolü isterlerse kontrolde zaten görülüyor her şeyiniz. Ona göre testleri yaparlar, çalışabilir veya çalışamaz sonucun öyle çıkar.

Belirli işler hariç (askerlik, pilotluk vb olabilir onları bilmiyorum) dikkat eksikliği gibi bozukluklarla insanların ayrıştırılması, işe alımlarda ayrımcılık yapılması yasalara aykırı. Pratikte ne kadar işliyor orası sorgulanır elbette.

Doktora gidip “güncel bir dikkat eksikliği şikayeti yoktur” benzeri bir rapor/teşhis alınabilir mi diye aklıma geldi ama sormak lazım.

Siciline işleniyor o haberin olsun bu arada. Ayrıca silinmez.

Tedavisi onaylandi raporu alabilir miyim?

Belirli işler hariç (askerlik, pilotluk vb olabilir onları bilmiyorum) dikkat eksikliği gibi bozukluklarla insanların ayrıştırılması, işe alımlarda ayrımcılıkTedavisi onaylandi raporu alabilir miyim? yapılması yasalara aykırı. Pratikte ne kadar işliyor orası sorgulanır elbette.

Doktora gidip “güncel bir dikkat eksikliği şikayeti yoktur” benzeri bir rapor/teşhis alınabilir mi diye aklıma geldi ama sormak lazım.
Tedavisi onaylandi raporu alabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı