Dil anlatım ilk dönem 70 ikinci dönem 40 ile geçilir mi?

Yanlış bilgilendirmeyin çocuğu. Kardeşim ne lisede ne üniversitede 1. dönem notu ile 2. dönem notunun alakası olmaz. Yani birinci dönemi işin içine katma. Eğer senin dil anlatım ortalaman 2. dönem 40 ise kalırsın. Hatta baraj dersi olduğu için sınıfta kalırsın. Fakat Dil anlatımcı eğer aranızda bir tatsızlık olmadıysa bırakmaz seni. Sözlüler ile notunu 50 ye çeker.
Yok öyle bir şey 2. Dönem için kalıyor fakat dersten bir yıl için sorumlu olabilmek için 2 dönem ortalamasının 50 puanın altında olması lazım. 50 puanın yukarısı olduğu için seneye sorumluluk sınavına girmene gerek yok fakat bu dönem kaldın o yüzden belge alamazsın.

Not: Geçen sene yaşadım. Bilmeyenler sallamasın.

Yok öyle bir şey 2. Dönem için kalıyor fakat dersten bir yıl için sorumlu olabilmek için 2 dönem ortalamasının 50 puanın altında olması lazım. 50 puanın yukarısı olduğu için seneye sorumluluk sınavına girmene gerek yok fakat bu dönem kaldın o yüzden belge alamazsın.

Sen geçen sene düz geçtin mi ? Ortalamaların kaçtı ?

Kısacası hiçbir sorun olmaz, çoğu kişinin de dediği gibi yıl sonu ortalaman 55 olacağı için kalmazsın. Ayrıca düzgün öğrenciysen, zaten öğretmenin performans notlarını buna göre vererek ikinci dönem ortalamanı 50'nin üzerine çıkartır.

Eskiden ikinci dönem bir dersten başarısız olunca o dersten kalmış sayılırdı öğrenci. Not değil de puan sistemi gelince o da değişti. Geçmişsin.

Kardeşim sallamasın derken ben liseden mezun olalı 3 sene oldu. Bizim zamanımızda öyleydi diye hatırlıyorum. Üslubumuza daha dikkat etmeliyiz bence.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı