Dil geçmek mantıklı mı?

linuxzen

Hectopat
Makaleler
1
Yer
izmit
Daha fazla  
10. sınıfım bugün değişmek o dilekçeden aldım. Ama değişsem mi hiç mi hiç fikrim yok. Bilişim okumak istiyordum normalde. Ama sayısalım berbat. Dile de ilgim var az çok. Sayısal okuyamam diye dil geçeceğim hem İngilizce kaynaklar daha yardımcı olur diye. Mantıklı mı?

10. sınıfım bugün değişmek o dilekçeden aldım. Ama değişsem mi hiç mi hiç fikrim yok. Bilişim okumak istiyordum normalde. Ama sayısalım berbat. Dile de ilgim var az çok. Sayısal okuyamam diye dil geçeceğim hem İngilizce kaynaklar daha yardımcı olur diye. Mantıklı mı?
Ben sayısal yapabiliyorum ama keşke dil seçseydim diyorum. Nereyi istiyorsan orayı seç gitsin.

Sayısaldan kastınız matematik ise dilde matematiğe ihtiyaç duyacaksınız-TYT açısından- bunu göz önüne alın. Yok fen dersleri ise ve matematiğin sağlamsa ayrıca sözel derslere ilgi duyuyorsan ve başarılı isen EA bakılabilir.

Sayısaldan kastınız matematik ise dilde matematiğe ihtiyaç duyacaksınız-TYT açısından- bunu göz önüne alın. Yok fen dersleri ise ve matematiğin sağlamsa ayrıca sözel derslere ilgi duyuyorsan ve başarılı isen EA bakılabilir.
Dilde de mi saısal? Fen derslerinde berbatım, o yüzden dil geçeceğim.
Sözelde de berbatım.

Fonksiyonları falan çalışırsam yaparım gibi duruyor. Ama geometri hiç yapamıyorum. Gerçi yapabileceğimden de emin değilim.
2 yılın var, adam gibi çalışırsan yapamayacağın şey değil TYT geometrisi. Ayrıca fonksiyon konusunun başları o kadar da zor değildir. Denklem çözebiliyorsan, dört işlemin varsa yaparsın.

Geri
Yukarı