Dil gelişimi için yabancı şarkı önerisi

lProfessoRl

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
İngilizce öğreniyorum. Seviyem A1, 5-A2 gibi bir şey. O civarlarda. Yani kısa cümleler kurup soru vs. sorabiliyorum. Kelime haznem 1300-1500 civarı, anladınız siz. Bu seviyelerde biliyorum. Şimdi asıl soru; İngilizcemi geliştirmek açısından seviyeme göre yabancı şarkı önerir misiniz? Ağırlıklı olarak RAP olursa iyi olur. Eskiden beri Türkçe RAP dinliyorum, hastasıyım. Biraz da dışarıya açılmış olurum hem. Hiç yabancı şarkı bilmediğimi farz edin, gönderin gelsin. Öğrenmek için değil de mutlaka dinlemelisin dediğiniz varsa öneriye açığım ama belirtirseniz sevinirim. Pop, kolay şarkılar da olabilir. Anlaşılır olursa iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şarkıyı dinlerken şarkının sözlerini de açın sözlere bakarak dinleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1300-1500 civarı kelime A1-A2 için çok değil mi? Yabancı rap dinlemek istediğinize göre seviyenizin en azından B-2 olduğunu düşünüyorum.

İngilizce geliştirmek için sokak ağzıyla değil de biraz daha derli toplu cümlelerin bulunduğu şarkıları öneririm.

Kolay seviye olarak Groove Coverage - Far Away From Home, Allie Moss - Melancholy Astronautic Man, Vienna Teng - The Tower, The Pierces - Must Be Something önerebilirim.

Teşekkür ederim hepsini dinleyeceğim👍
1300-1500 civarı kelime A1-A2 için çok değil mi? Yabancı rap dinlemek istediğinize göre seviyenizin en azından b-2 olduğunu düşünüyorum.

İngilizce geliştirmek için sokak ağzıyla değil de biraz daha derli toplu cümlelerin bulunduğu şarkıları öneririm.

Kolay seviye olarak groove coverage - far away from Home, allie moss - melancholy astronautic man, vienna teng - the Tower, the pierces - must be something önerebilirim.

Yok hocam harflerle seviye gruplandırmak biraz saçma olsa da durumumu anlatacak seviyede söyledim. Akıcı konuşamıyorum daha. Kısa kısa cümlelerle anlaşabilirim sadece ve benim için speaking çok önemli arkadan listening geliyor sonuçta karşı tarafı anlamadan iletişim kuramam. O yüzden alışmak açısından öneri istedim. Zaten yabancı dizi çok izlerim üstüne bir de sevdiğim şeyi dinleyeyim dedim. 👍

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı