Dil ısırma tiki geçer mi?

6-7 yaşlarımda başladı, 8 7 senedir var.
Bu kadar uzun süre var olan bir şey eğer fizyolojik değilse biraz sorun yaratabilir. Bu konuda herhangi bir hekime başvurdun mu ağız yapınla alakalı bir durum olabilir. Çene kısmına bir darbe aldın mı veya hastalık geçirdin mi ? Psikolojik bir anlık aşırı korku, aşırı heyecan veyahut aşırı sinir sebebiyet vermiş de olabilir. Böyle bir şey Eğer psikolojik ise düzelmesi gerçekten çok zaman alır.( ben psikolojik danışmanlık okudum o yüzden biliyorum örnekleri çokca denk geldi) Şayet fizyolojik bir durum ise hallolur sana tavsiyem öncelikle ağız sağlığı ile alakalı bir hekime görünmen ayrıca gülme esnasında dilini ısırabuleceğini hatırlatacak ve rahatlıkla görebileceğin bir artık totem mi obje mi belirle bunun faydası olacaktır. Gülüş şeklin, diş yapın,dil kasların,sinir sistemindeki bir zayıflık herhangi bir şey sebebiyet veriyor olabilir gülerken dil kısmına ve dişine odaklan dişin mi dilini sıkıştırıyor yoksa dilin dişinin arasına mı giriyor bu şekilde düşünürsen bir sonuca ulaşırsın ama şunu söyleyeyim psikolojikse uzun bir süreç olur.

Geri
Yukarı