Dil öğrenirken her şeyi anlamamız şart mı?

H iki O

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, ben kendi başıma ingilizce öğreniyorum. Hedefim polyglot olmak. Her ne kadar üniversitede alakasız bir bölüm okusam da hedefim bu yönde iş bulmak. Birkaç sorum olacak size. Akıcı bir şekilde İngilizce bilenler cevaplarsa sevinirim. Şimdi bir kitap okurken mesela, cümlede bilmediğim kelimelerin anlamını not alıyorum. Cümlenin yapısını falan anlayarak kafamda mantığa oturtmaya çalışıyorum. Bir cümleyi anlamadığım zaman acaba deyim falan mı var diye düşünüp gerekirse Chatgpt'ye danışıyorum. Cümleyi analiz etmesini ve kelime kelime ne anlama geldiğini ve ne için orada durduğunu anlamaya çalışıyorum. Benim bir sıkıntım var. Mükemmeliyetçi bir insanım galiba. Bir işi mükemmel, eksiksiz yapayım derken hiç yapamıyorum ve pes ediyorum. Siz bu konu hakkında bana ne tavsiye verirsiniz? Bazen bir cümlede bir şeyi asla anlamıyorum, ne işe yaradığını falan.

Özet olarak; sizce bir cümlede her şeyi anlamak, gerekiyor mu? Yoksa bir şeye kafayı takmayıp nasıl olsa kendimi ona ne kadar maruz bırakırsam her türlü gelişir mantığıyla mı hareket etmeliyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı