Dil öğrenme teknikleri nelerdir?

IRmznI

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi Sosyaller,
Benim sorum ben evde kendi çabalarımla İngilizce öğrenmek istiyorum ve hangi tekniği kullanarak daha iyi İngilizceyi öğrenirim? İngilizce öğrenmeyi istememin sebebi ise Alanya'da yaşıyorum, dil bir gereksinim o yüzden kullanılan teknik yanında ne gibi alternatifler kullanılabilir İngilizce film izlemek gibi? Mesele konu hakkında fikirilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi Sosyaller,
Benim sorum ben evde kendi çabalarımla İngilizce öğrenmek istiyorum ve hangi tekniği kullanarak daha iyi İngilizceyi öğrenirim? İngilizce öğrenmeyi istememin sebebi ise Alanya'da yaşıyorum, dil bir gereksinim o yüzden kullanılan teknik yanında ne gibi alternatifler kullanılabilir İngilizce film izlemek gibi? Mesele konu hakkında fikirilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
Film izlemek işe yarayabilir. Ayrıca küçük çocuk kitapları alıp okuyabilirsiniz az sayfalı.

1- İngilizce kursuna yazılmak.

2- ilgili uygulamalardan öğrenmek.

3- çocuk kitaplarında üst seviyeye doğru çıkarak. (mesela 10 yaş için İngilizce kitabına başladıysan 11'e kadar ilerleterek ).

4- İngilizce film izlemek. Eğer sürekli İngilizce diziler / filimler izleyecekseniz işe yarayacaktır.
(Şahsen ingilizceyi bu yöntemle öğrendim.)

Umarım yardımcı olmuşumdir iyi akşamlar dilerim.(muhammetefe44)

1- İngilizce kursuna yazılmak.

2- ilgili uygulamalardan öğrenmek.

3- çocuk kitaplarında üst seviyeye doğru çıkarak. (mesela 10 yaş için İngilizce kitabına başladıysan 11'e kadar ilerleterek ).

4- İngilizce film izlemek. Eğer sürekli İngilizce diziler / filimler izleyecekseniz işe yarayacaktır.
(Şahsen İngilizceyi bu yöntemle öğrendim.)

Umarım yardımcı olmuşumdir iyi akşamlar dilerim.(muhammetefe44)

Cevabın için teşekkürler rica etsem @rmzn. qms Instagram adresimden ulaşabilir misin?

YouTube üzerinde ücretsiz temel ingilizce dersleri var, ben de kendi imkanlarımla öğrendim sıfır para ödeyerek. O derslerin hepsini izle ve notlar al, önce temeli kavra. Sonra türkçe alt yazılı yabancı sitcom dizileri izle. Türkçe Altyazılı izleyip bir bölümü bitirdikten sonra, aynı bölümü ingilizce altyazılı olacak şekilde izleyebilirsin tekrar. Temeli öğrendikten sonra tek yapman gereken pekiştirmek, görerek izleyerek dinleyerek öğreneceksin zamanla.

Yeni konular

Geri
Yukarı