Dil sınıfına geçen birisine verilecek tavsiyeler

Ben elbette Türkçeye hakimim. Arapça da diyorlar evet ama ben şöyle düşünüyorum haftada 15 saat İngilizce göreceğim 4 saat Almanca şimdi Almanca ve İngilizce birbirine benzeyen hem de zıt diller ama gramer yapıları benziyor ben o yüzden Almanca diyorum Arapça da evet çok para getiriyor diyorlar ama benim pek ilgimi çekmedi hiç Arapça açıkçası. Maalesef değersiz görüyorlar 132 milyon konuşuyor diye eh aslında pek haksız sayılmazlar geçen sene Antalya'ya gittim reklam afişleri Rusça komşular Rus bunlar Rus yani ana dilleri Rusça olan kişiler zaten burada epey fazla.
Hocam 132 milyon konuşuyor değersiz diye bir mantık yok bir kere bunu anlayın. Rusça çok fazla tercih edilen dillerden bir tanesi bizim de hem siyasi olarak hem de turizm, ticaret olarak çokça iç içe olduğumuz bir ülke. Rusça'nın her zaman artısı olur tıpkı diğer diller gibi. Yani bunlardan öte aslında bir dil sizin ne yapacağınıza göre sizin için dünyanın en gerekli dili haline gelir. Örneğin ileri de belki de o ülkeye taşınacaksınızdır böyle bir planınız vardır. Yada çok istediğiniz bir işi kapmak istiyorsunuzdur ancak firma .. kökenlidir ve ingilizce dışında .. ülkenin de dilini çalışanlarından dolayı çok fazla kullanıyor ve başvurularda dikkate alıyordur. İngilizce dışında ek öğrenilen her dil katkı sağlar kısaca birde bunu verdiğim örnekteki gibi spesifik bir hale indirgerseniz öğrendiğiniz o ek dil sizi uçurur. Buna göre yolunuzu çizin bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı