Dilekçe verilip okula gidilmezse devamsızlıktan kalınır mı?

ahmett.402

Yoctopat
Daha fazla  
Ben devamsızlık sınırındayım. 10 özürsüz 20 özürlü ortalamam 87. ben 29 Mayıs 2024 tarihinden itibaren okula gitmeyeceğim çünkü konular bitti. Hocalar ders işlemiyor ve gitmemek için dilekçe yazacağım. Özürlü devamsızlığı aşarsa sınıfta kalır mıyım veya belge alabilir miyim?

Ben devamsızlık sınırındayım. 10 özürsüz 20 özürlü ortalamam 87. ben 29 Mayıs 2024 tarihinden itibaren okula gitmiyeceğim çünkü konular bitti. Hocalar ders işlemiyor ve gitmemek için dilekçe yazacağım. Özürlü devamsızlığı aşarsa sınıfta kalır mıyım veya belge alabilir.
Miyim?

Liseye gidiyorsanız toplam devamsızlık 30 günü aşacağı için evet kalırsınız. Hakkınız kalmamış. Ortaokul ise böyle bir kural yok, ortaokulda total devamsızlık 20 gün. 20 günü aştığınızda geçip geçmemeniz ŞÖK kararına kalıyor.

Belge konusuna geleceksek, hem ortaokul hem de lisede belge almak için bir devamsızlık sınırı yok yeni yönetmelik ile birlikte.

Ben devamsızlık sınırındayım. 10 özürsüz 20 özürlü ortalamam 87. ben 29 Mayıs 2024 tarihinden itibaren okula gitmeyeceğim çünkü konular bitti. Hocalar ders işlemiyor ve gitmemek için dilekçe yazacağım. Özürlü devamsızlığı aşarsa sınıfta kalır mıyım veya belge alabilir miyim?
Git birader ne olacak şurada bir şey kalmamış zaten. Keyfin için riske atmaya değer mi?

Yanlış bilgi
Şu an belge alamıyorsun zaten dostum. Gitmezsen sınıfta kalırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu en iyisi müdür ya da müdür yardımcısı ile konuşman gerek aran hangisiyle iyiyse ona git. Ben lisedeyken müdür yardımcısıyla aram çok iyiydi sakaldan hep tutanak tuttuğu için kaynaştık. Okulun son günleriydi 5 gün gelmedim sağ olsun yazmamıştı. Defterlere o bakıyordu çünkü olayı gidip anlat.

Özürsüz devamsızlık günü 5'i geçtiği için alamıyor. Neden yanlış bilgi olarak işaretlenmiş ki?

Yeni yönetmeliğe göre artık belge için böyle bir sınırlama yok.

Özürsüz devamsızlık günü 5'i geçtiği için alamıyor. Neden yanlış bilgi olarak işaretlenmiş ki?

MADDE 49-
Aynı Yönetmeliğin 160'ıncı maddesinin birinci fıkrasında yer alan “özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen,” ibaresi ile aynı maddenin ikinci fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır.

Kalırsınız. Sınırı zaten tamamlamışsınız. 0.5 gün bile devamsızlık yapsanız kalıyorsunuz.

Geri
Yukarı