Çözüldü Dilimin ölüp ölmediğini nasıl anlarım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ProfesörX

Hectopat
Daha fazla  
Az önce yatarken yastık şah damarımı sıkıştırmış. Tüm vücudum uyuşuk halde kalktım. Uyuşma düzelince dilimin sadece alt kısmında acı hissetmemeye başladım. Aynadada büzülmüş gibi duruyor.

Çözüm
@ProfesörX dediğiniz şey dil bağıdır (ankiloglossi). Bu parça dilinizi hareket ettirir konuşmanızı sağlar ve yiyecekleri yönlendirip yutmanızı sağlar. Direkt doku ölseydi konuşamaz yemek yiyemezdiniz.
@ProfesörX dediğiniz şey dil bağıdır (ankiloglossi). Bu parça dilinizi hareket ettirir konuşmanızı sağlar ve yiyecekleri yönlendirip yutmanızı sağlar. Direkt doku ölseydi konuşamaz yemek yiyemezdiniz.

Son düzenleme:
Çözüm
Şah damarı sıkışmaz. Sıkışsa dahi karıncalanma olmaz. Dilde ölmez ve kangren olmaz direkt kopar. Kafanızda çok kurmayın manyak olursunuz.

Hocam damarda çelik koruma varda ben mi bilmiyorum? Geç yatmama rağmen konuyu açtığım saate bakın. Buradan bile anlaşılabilirdi bence damarın baskı yüzünden az kan geçirdiği.

Hocam acı tat mı alamıyorsunuz tam olarak? Psikolojiktir takmayın kafanıza, bende sabahları uyandığımda ellerim uyuşuyor hissetmiyorum yıkadıktan sonra geçiyor.

Yok işte gece 3'te uyandım ensemdeki deriler dahil her yerim uyuşmuş. Kalkınca düzelmeye başladı ama o dediğiniz dil bağı dilimi oynatırken sanki kasılmış gibi bir his veriyordu. Aynada baktığımda da kurumuş gibi görünüyordu. Şu an his kaybı azaldı. Tırnakla bastırınca acımaya başladı.

Geri
Yukarı