Gıda Dimes'den içerik üretenlere bedava influencer kiti!

Dayı aynı benim dediğim milyonlarca insana reklamlarını yapacağız bize 3 bardak meyve suyu verecekler.
Ama bi yandanda 10 TL ucuz olsun diye aynı yerden 5 zurna dürüm söylemek yerine 5 farklı telefondan zurna dürüm söyleyende benim. Aslında yap videoyu , meyve suları gelince kaldır videoyu.

Sorunların temeli insanlarda başlıyor. Kimse 2 kutu içecek için video çekmezse, 10 TL için 5 farklı telefondan dürüm söylemezse firmalar da karşılarındakilere dilenci muamelesi yapamaz. Özellikle son yıllarda bankaların, yiyecek sektörünün, GSM şirketlerinin kampanyalarına bakıyorum bana küfür gibi geliyor.

Doların 2-2,5 TL olduğu yıllarda 50 TL'ye 25 TL iade gibi kampanyalar olurdu düşün bak $10'dan bahsediyoruz. Bugün 100 TL geri ödeme yapıyorlar diye birbirini eziyor millet hepi topu $3. Burger King ve Mc'in bedava ikinci ürünlerini, ne bileyim Pizza Hut'ın sınırsız pizza kampanyalarını yazsam milletin aklı çıkar. Çiğköfteyi bile yiyen yoktu öğrenci yemeği dediğin lahmacun ile dönerdi.

Bugünün sorumlusu ekonomi kadar insanların kendisi de. Affedersin adam tostun içine yarım kilo margarin ve salça basıp Instagram'da iki şov yapıyor millet kapısında kuyruk oluşturuyor.

Sorunların temeli insanlarda başlıyor. Kimse 2 kutu içecek için video çekmezse, 10 TL için 5 farklı telefondan dürüm söylemezse firmalar da karşılarındakilere dilenci muamelesi yapamaz. Özellikle son yıllarda bankaların, yiyecek sektörünün, GSM şirketlerinin kampanyalarına bakıyorum bana küfür gibi geliyor.

Doların 2-2,5 TL olduğu yıllarda 50 TL'ye 25 TL iade gibi kampanyalar olurdu düşün bak $10'dan bahsediyoruz. Bugün 100 TL geri ödeme yapıyorlar diye birbirini eziyor millet hepi topu $3. Burger King ve Mc'in bedava ikinci ürünlerini, ne bileyim Pizza Hut'ın sınırsız pizza kampanyalarını yazsam milletin aklı çıkar. Çiğköfteyi bile yiyen yoktu öğrenci yemeği dediğin lahmacun ile dönerdi.

Bugünün sorumlusu ekonomi kadar insanların kendisi de. Affedersin adam tostun içine yarım kilo margarin ve salça basıp Instagram'da iki şov yapıyor millet kapısında kuyruk oluşturuyor.
Doğru ama mesela 2015'ten öncesi biz BİM 'de satılan ürünlerin merdiven altı olduğunu sanıyorduk içerisine bile girmiyorduk. Sonrasında ekonomide kötüleştikçe zaten herkes yönelmeye başladı.
2020'den öncesi insanlar internetten alışveriş yapmıyordu o televizyondaki hıyar gönderilenler gibi olur diye korkuyorlardı. Zamanla değişen satış ve sunum stratejileride insanların algısının pozitif yönde değişmesini sağladı. Şu anki algıda şu şekilde ; eskiden şunu şunu alıyordukda artık şu bu kadar olmuş.
Ama 10 yıl önce asgari ücretle 10 ekmek alıyorsak bugünde aynı şekil ha üç aşağı yukarı oynar.
Yani tamamen algı ve güven problemleri. Örnek olarak dediğiniz gibi TT'de 100 TL olan paket Turkcell'de 200 TL ama işte algılar ve güven problemleri seni yeri geldiğinde fazla para harcamayada yeri geldiğince az para harcamayada yöneltebiliyor.

Teknolojik alet falan veriyor zannettim, basbayağı üç bardak şekerli, aromalı su verip reklam yaptıracaklarmış.

Maalesef ekonomi bu hale getirdi, şirketler bile doğru düzgün kampanyalar yapamıyor bir de dediğiniz gibi belki 50-100 bin izlenecek shorts videoları için 3 bardak 3 tane şekerli limon ve sofra bezi gönderiyorlar 🤣 bir şişesi 40 lira olduğundan reklamı yapılmaz diyemiyorum.

Galiba 500 katılıma bile ulaşamamışlar, hâla etkinlik devam ediyor 😅 bari biz de bi fotoğraf yükleyip alalım 3 kutu içeceğimizi

Biraz boş gibi geldi nedense.

Yeni konular

Geri
Yukarı