Din ile ilgili konuların forumun amacı dışına çıkması

Forumun amacı birilerine yardım etmek ve çözüm sunmak ancak açılan din ile ilgili konuların amaç dışına çıktığını düşünüyorum. Hadi o tip konular bir sonuca ulaşsa neyse, ateist olan kişi en bilindik ayetlerden alıyor, örneğin "karınıza hafifçe vurun" cümlesinin geçtiği ayeti alıyor ve bunu kanıt olarak sunuyor ya da "kuran'ın kötülükleri" diye arayıp ilk sonucu kanıt olarak sunuyor. İslam dinine inanan kişi de ateiste ayet ile delil sunmaya çalışıyor. Doğal olarak kapı tartışmaya açılıyor ve hiçbir sonuç alınamadan fazla sinire dayanamayan kişi kötü bir şey söyleyip banlanıyor. Bu durum hiç şaşmıyor. Yönetim bu tip konulara bir kısıtlama veya düzenleme getirmeyi düşünüyor mu?
Bu soruyu aktif moderatörlere veya yöneticilere soruyorum. Amacım kullanıcılara sormak değil. @Lintos @dogant
[/Quote katılıyorum.

Eğer din hakkında meraklarınız varsa bir sürü anlatan prof. Var, inançsız adama kuran-ı okumayan müslüman inandırmaya çalışınca inançsız olan İslam'i onun anlattığı gibi sanıyor ve sonrasında tartışma başlıyor, İslam hakkında sorulariniz varsa gidin güvenilir kaynaklardan araştırın,

Ayrıca son acılan konulardan "tanrı neden kendini göstermiyor" konusunun da açılış amacının felsefe olduğuna inanan varsa...

Bir de o konuda tek bir şey yazdim ve felsefe bölümünde yasaklanmışım, fakat neredeyse herkes konu bu saate gelene kadar konu başlığıyla ilgili hiçbir şey yazmadı, ve o adamlar kaç saat birbirleriyle tartıştı, başkada bir şey demek istemiyorum.

@Tokiler hocam, ben şahsen bu konuların açılmasını istemiyorum. Hepsinin sonu hüsran. Hep kavgaya dönüştü. Son moderatör tarafından kilit oluyor.

Bu konuda daha önceden de bir öneri yapmıştım. Konu dışı kategorisini genel olarak Yeni konular ve mesajlar panolarında göstermemek işe yarayacaktır. Şahsen ben ana sayfa ve sağdaki menülerde, konu dışı kategorisini görmek istemiyorum.

Sadece din ve siyaset değil. Diğer konular hakkında da boş muhabbetler dönüyor. Bazı insanlar burayı Instagram, Twitter tadında kullanıyor. Bundan pek haz etmiyorum. Zaten o platformlarda, haberlerde bizi iyice bıktırdılar. İnsanlara yardım etmek, yeni bilgiler öğrenmek için gezdiğim forumda, boş konular görmek keyfimi kaçırıyor. Donanım haber forumuna dönmesini hiç istemiyorum.

Hatta Alternatif hayat Kategorisi'nin altındaki tüm kategoriler, Yeni mesajlar ve konulardan çıkarılabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı