Sosyal'deki Din Konuların Artması

166307

Kilopat
Makaleler
1
Kaç gündür Sosyal'e bakıyorum da çoğu kişi dini konular açmaya yönelmiş. "Hangisine daha yakınsınız?", "Müslümanların saldırganlığı" vs. Bunlar neden artışa geçti? Allah ile kul arasındaki mevzu neden tartışılır oldu? Beni aydınlatın lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de içerisinde fikir ayrılıkları yüzünden kavga edilmeyen insanları birbirine düşman edilememiş tek bu forumun üyeleri kaldı her halde derken burada da bu konular artmaya başladı malesef...

Mesela ben Aleviyim ve bundan mutluyum. Forumdaki arkadasin Aleviler hakkinda ne düsündüklerini merak ettigim icin konu acmisligim var ve bu hakkimdir. Buna yetkililer dahil kimsenin karismaya ne hakki vardir ne haddi vardir. Lakin ortaligi karistirmaya yönelik din ya da siyaset konulari acmaya calisanlar zaten kendilerini kabak gibi belli ediyorlar ki cezalandirilsinlar zaten efendim. :)

Ramazan ayında olmamızın büyük etkisi var. Normalde 5 vakit namaz kılan çok az insan var ama ramazan ayında cuma gününde ibadetlerini aksatmayan büyük bir çoğunluk var. Haliyle süreç içerisinde bu tarz konuların açılmasını doğal karşılamak gerekir. Tuttuğu oruç başına vurmuş kişi günün her saati bu durumuna anlam katar.

Ben 5 vakit namaz kılıyorum. Cok kisi var dini hic bilmedigi halde anlatan. Bir o kadar dini bilmedigi halde karsi cikan. Kimsenin hangi dinde oldugunla ilgilenmem. Sonucta benim inandigim Allah gunah isleme ozgurlugu vermis. Ben nasil baskalarinin dinine, ateist veya deistligine saygi duyuyorsam banada duyulmasini isterim sadece o kadar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı