Dinamik değişkenlerin dezavantajları nelerdir?

oynozan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Çoğu kişinin JavaScript yerine typescript yazmayı tercih etmesinin sebebi (sebeplerinden biri) değişkenlerin C, C++, Java gibi dillerdeki gibi tip belirtilerek tanımlanması (yani statik değişken). JavaScript, Python gibi diller değişken tanımlarken tip belirtilmesine ihtiyaç duymuyor. Ayrıca bu dillerde "string" olan bir veri tipini daha sonra "ınteger" olarak değiştirebiliyoruz. Bu özellikler de değişkenleri dinamik yapan özelliklerdir. Ama anlamadığım, ilk cümlede söylediğim gibi neden insanların statik değişkenleri daha çok tercih etmesi, ne gibi bir dezavantajı var? Cevaplarınızı bekliyorum.
Ra.

Son düzenleyen: Moderatör:
Örneğin bir Express projesinde kullanıcıdan veri alırken sayı olarak almak istediğimizde string dönmemesi için olabilir.(Tahmin.)
Yok ben uygulama performansı veya bellek kullanımı için konuşmuştum. Spesifik uygulamalar için değil yani.

Statik değişkenlerin compile edildiğinde ne kadar bellek kaplayacağı önceden bellidir. Buna göre hesap yapılarak aşırı bellek kullanımından kaçınılmış olur. Dinamik değişkenlerde sadece çalıştırıldığında ne kadar bellek kullandığını görebiliriz, bu nedenle değişkendir. Geliştiriciler bu nedenle statik tercih ederler, daha performanslı olur gibi teoride.

Statik değişkenlerin compile edildiğinde ne kadar bellek kaplayacağı önceden bellidir. Buna göre hesap yapılarak aşırı bellek kullanımından kaçınılmış olur. Dinamik değişkenlerde sadece çalıştırıldığında ne kadar bellek kullandığını görebiliriz, bu nedenle değişkendir. Geliştiriciler bu nedenle statik tercih ederler, daha performanslı olur gibi teoride.
Teşekkür ederim istediğim cevap buydu.

Yeni konular

Geri
Yukarı