DirectX 11'den nasıl DirectX 9.0'a düşürülür?

Siz bana sadece DirectX 11' den DirectX 9'a format atmadan nasıl düşürülür bana onu anlatırsanız çok büyük bir yardımınız dokunur.
DirectX seviyesi oyunun yapım aşamasında kullanılan sürüme bağlıdır ve DirectX kendi başına tek bir şey değildir, birçok yazılımın bir ad adında toplanmasıdır. Oyununuz DX9 ile kodlanmışsa DX9 kullanırsınız, bu kadar basit.

DirectX seviyesi oyunun yapım aşamasında kullanılan sürüme bağlıdır ve DirectX kendi başına tek bir şey değildir, birçok yazılımın bir ad adında toplanmasıdır. Oyununuz DX9 ile kodlanmışsa DX9 kullanırsınız, bu kadar basit.

Burada oyunla alakalı bir durum yok kaç kere yazmam gerekiyor acaba?

DirectX sürümü düşürülmez. Yüklerseniz kartınız en son hangi sürümü destekliyorsa onu kullanısırsınız. Eğer kullandığınız program DX9 kullanıyorsa sizde onu kullanırsınız zaten. Bu DX11'e geçince sıkıntı yapıyor kısmını nereden çıkardınız bilmiyorum ama zaten sizin kartınızda DX9 var, DX9 kullananlar DX9 ile 11 kullananlar DX11 ile çalışır.

burdan ayarlamayı dene

Dosya Ekleri

• resim_2023-03-01_225657324.png
    resim_2023-03-01_225657324.png
    5 KB · Görüntüleme: 51
DirectX sürümü düşürülmez. Yüklerseniz kartınız en son hangi sürümü destekliyorsa onu kullanısırsınız. Eğer kullandığınız program DX9 kullanıyorsa sizde onu kullanırsınız zaten. Bu DX11'e geçince sıkıntı yapıyor kısmını nereden çıkardınız bilmiyorum ama zaten sizin kartınızda DX9 var, DX9 kullananlar DX9 ile 11 kullananlar DX11 ile çalışır.

Aslında program ile beraber yanında hangi DX sürümünü yüklemem gerekiyorsa yanında indiriyordu (yani DX 9.0) ama ben bu sefer onu yüklemek yerine gittim en son desteklediği sürümü indirdim. Ve sonuç donma ve kasma.

"Program"ın oyun olduğunu varsayarak yazıyorum, o program, eğer API kaynaklı kasma oluşturuyorsa DXVK kurarak Vulkan üzerinden kullanın, pek çok sorun çözülecektir. Aynısını Call of Juarez'de yaşadım, Vulkan ile çok daha iyi bir deneyim sundu oyun bana.

Geri
Yukarı