Directx 9.0c var. Directx 10'a geçsem daha iyi olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Bilgisayarımın özellikleri; AMD Athlon X2 240 2.80 Ghz, ATI Radeon HD 3600, 2 GB RAM. Bu sistemle XP'de çok rahat her oyunu oynuyorum. Windows 7'de de aynı şekilde oynayabilir miyim? Ayrıca bilgisayarımda Directx 9.0c var. Directx 10'a geçsem daha iyi olur mu? Bi' yerde okuduğuma göre sadece programcıların yüklemesi daha iyiymiş. Ama sayfanın tarihine bakmadım.

Bahsettiğin sistem ile Windows 7 gayet performanslı çalışacaktır. Windows 7 için demiyorum ama oyunlarda daha iyi performans için RAM miktarını 4 GB yapıp 64 Bit Windows 7 kurarsan performansın ne kadar arttığını görebilirsin. DirectX 11 senin için pek bir şey ifade etmez zira ekran kartın DX9 destekli. “Windows 7’yi sadece programcıların yüklemesi iyiymiş” gibi cevap verme gereği bile duymadığım gereksiz bir cümleyi hangi bilgi yoksunu sarf etmiş acaba. Steam verilerine baktığımızda açık bir biçimde bütün oyuncuların Windows 7’ye hücum ettiğini görüyoruz. Zaten benim sana fazla bir şey dememe gerek yok, kurunca farkı göreceksin. Bu arada son aldığım habere göre Windows 7 sadece üç ayda Dünya çapında %10 Pazar payına ulaşmış. Bu Pazar payına Vista’nın ulaşması 1 yıl sürmüştü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı