Çözüldü DirectX 9 veya 10 ile DirectX 11 gerektiren oyun oynanır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Barisdkmn

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 11400f
Rx 6600
Meslek
Öğrenci
Soru basit DirectX 11 gerektiren oyunları DirectX 9 ile oynayabilmenin bir yolu var mı? Örnek olarak Valorant'ı nasıl oynarım?

Çözüm
Oynayamazsınız normalde fakat çeşitli yöntemlerle oyunu açanlar da yok değil, ben tavsiye etmiyorum oyunun Config dosyaları ile oynamanızı. DX9 - 10 destekli bir ekran kartınız varsa ve DX11 oyunlarını oynamak istiyorsanız mecbur yeni bir ekran kartı bakmalısınız.
Oynayamazsınız normalde fakat çeşitli yöntemlerle oyunu açanlar da yok değil, ben tavsiye etmiyorum oyunun Config dosyaları ile oynamanızı. DX9 - 10 destekli bir ekran kartınız varsa ve DX11 oyunlarını oynamak istiyorsanız mecbur yeni bir ekran kartı bakmalısınız.

Çözüm
Oyun ayarlarında DirectX sürümü seçme seçeneği, ayar dosyalarından desteklenen bir DirectX sürümüne çevirme veya CS:GO'daki "-d3d9_ex" tarzında bir başlatma kodu varsa oynayabilirsiniz. Aksi takdirde hayır, oyun hangi sürümü kullanıyorsa onla oynamak zorundasınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı