DirectX CPU sorunu

Serdarozkan

Hectopat
Merhaba,
Bilgisayarımdaki oyunlar ve programlar akıcı bir şekilde çalışıyordu.
Şu anda hem oyunlar çok kasıyor hem de DirectX oyun ya da program vs açmadan CPU sömürüyor ve kapanmıyor.

resim1.png

resim2.png

İlk olarak Advanced SystemCare yazılımını sistemden kaldırın. Bu yazılım sistem verilerinizi izlerken kaynak tüketiyor ve bu verileri kendi sunucularına gönderiyor. Ayrıca temizleme işlemleri sistemi yoracak gerekli dosyaları silebiliyor.

Sistem bakımı Windows disk temizleme ve ön bellek dosyalarını silmek yeterlidir.
Sisteminiz çok hantallaşırsa ''temp, %temp% ve prefetch'' dosya içeriğini silin. Bu dosya içeriğini silmek için Başlat menüsüne sağ tıklayarak Çalıştır arayüzünü açın.

Belirttiğiniz işlem ise Directx sürümünü yükleyen bir işlem galiba. Gerekli yüklemeleri yapamıyorsa, zorla o işlemi kapatabilirsiniz. Ayrıca hangi oyun da sorun yaşıyorsunuz?

Son düzenleme:
İlk olarak Advanced SystemCare yazılımını sistemden kaldırın. Bu yazılım sistem verilerinizi izlerken kaynak tüketiyor ve bu verileri kendi sunucularına gönderiyor. Ayrıca temizleme işlemeri, sistemi yoracak gerekli dosyaları silebiliyor.

Sistem bakımı Windows disk temizleme ve ön bellek dosyalarını silmek yeterlidir.
Sisteminiz çok hantallaşırsa ''temp, %temp% ve prefetch'' dosya içeriğini silin. Bu dosya içeriğini silmek için Başlat menüsüne sağ tıklayarak Çalıştır arayüzünü açın.

Belirttiğiniz işlem ise Directx sürümünü yükleyen bir işlem galiba. Gerekli yüklemeleri yapamıyorsa, zorla o işlemi kapatabilirsiniz. Ayrıca hangi oyun da sorun yaşıyorsunuz?
Resimde görünen directx hergün açılıyor kapatıyorum geri açılıyor.
Şimdi advanced sildim, geçen gün çöp dosyaları + virüs taramaları vb. temizledim ama olmamıştı.
Şu anda yazılanları yapıcam. Oyunlar ; Fifa 20 + Battlefront 2 + Dragon Age inq + GTA5 + Sims4
normalde hiç kasmazdılar, çünkü yormaması için orta düzey ayarlarda tutuyorum. (Ekran kartım GTX 1050ti)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağlantıdaki yazılımı yükleyin. Dosyayı 7-ZIP vb. ile arşivden çıkarın. İçerisinden ilk olarak ''Autorunsc64'' yönetici olarak çalıştırın. Sonra ''Autoruns64'' yazılımına sağ tıklayıp yönetici olarak açın. Uygulamaların taramasının bitmesini bekleyin. Sonra ''Logon ve Scheduled Tasks'' sekmelerinin ekran görüntülerini paylaşın.
Sisteminiz de herhangi bir Antivirüs yazılımı var mı?

Bağlantıdaki yazılımı yükleyin. Dosyayı 7-ZIP vb. ile arşivden çıkarın. İçerisinden ilk olarak ''Autorunsc64'' yönetici olarak çalıştırın. Sonra ''Autoruns64'' yazılımına sağ tıklayıp yönetici olarak açın. Uygulamaların taramasının bitmesini bekleyin. Sonra ''Logon ve Scheduled Tasks'' sekmelerinin ekran görüntülerini paylaşın.
Sisteminiz de herhangi bir Antivirüs yazılımı var mı?
@26318 Sistemde antivirüs yok hatta W. defender bile kapalı
@26318

Yokmu arkadaşlar yardım edebilecek

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı