DirectX kurulumu yaparken "an internal system error occurred" hatası

Zeptenus

Kilopat
Merhaba geçen gün bilgisayara format attım ve attıktan sonra birkaç oyun yüklemek istedim (Mount and Blade warband/ The Sims 3 ) ama 0x000007b hatası almaya başladım internetten uzun süren araştırmalarım sonucu bir sürü otomatik DLL yükleme ( Yandex ) programları aracılığı ile DLL yüklemeye çalıştım el ile kesinlikle bir oynama yapmadım ama düzelmedi hata ondan sonra sitedeki DirectX İndirme Aracı isimli konuyu gördüm ve bunu indirip kurmak istedim ama kurarken konu başlığında belirttiğim gibi "an internal System error occurred" diye bir hata aldım ve başldım bu konuyu araştırmaya ve Regedit üzerinden DirectX dosyasını sildim veya version dosyasında oynama yaptım ama bir türlü düzelmedi. Ondan sonra log paylaşma ile ilgili bir şey gördüm ve şimdi onu deniyorum.
DirectX.log Yandex
DXError.log DXError.log
Şimdiden uğraşlarınız için teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuruluysa DirectX aracını kurulu programlar kısmından kaldırın. Ardından C:\Users\Zeptenus\AppData\Local\Temp içeriğini tamamen temizleyin. Özellikle de varsa DX359A.tmp tarzı şeyleri.

Ardından buradan indireceğiniz aracı kurun. Kurulumda Bing Bar kurulumunu kapamayı unutmayın. Son sonucu paylaşırsanız sevinirim. Kolaylıklar dilerim :)

İlk olarak ilgilendiğin için teşekkür ederim. İyice baktım programlar kısmında DirectX diye bir program yok ve dediğin gibi temp klasörlerini de temizledim ve klasik PC resetledikten sonra :D Tekrar kurulumu denedim ama olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptığınız Regedit düzenlemeleri bir şeyleri etkiliyor olsa gerek fakat pek bir fikrim yok. Sistem geri yükleme noktası varsa ona geri dönmeyi deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı