Çözüldü DirectX kurulurken "an ınternal System error occurred" hatası

• Konuyu başlatan Ruple
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 843
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Süper, hatanın sebebi değişmiş.

C:\Windows\system32\xactengine2_7.dll C:\Windows\SysWOW64\xactengine2_7.dll

Bu ikisini silip kurulumu yeniden deneyin, olmazsa logları yeniden paylaşın. Burada açılan diğer konuları incelediniz mi bilmiyorum ama şu aşamadan sonra sorunun çözümü epey uzayabiliyor. Birkaç sayfa sürebilir. Sile deneye çözeceğiz.
Kullanıcı adınızda Türkçe karekter olduğu için aradığı şeyi bulamıyor sanki. Şöyle yapalım: Önce C dizininde bir klasör oluşturun, klasörde Türkçe karakter olmasın. Adı önemli değil, "A" bile olabilir. Sonra DirectX Web Setup dosyasını oraya atın. Yani dosyanın konumu C:\A olsun mesela. Setup dosyasını bir de oradan çalıştırın bakalım.

Eğer bu çözüm olmazsa aynısını benim attığım DX Setup için de deneyin. Klasör doğrudan C diskine ayıklamayın, temizlemesi uzun sürer. Web Setup dosyasını silip ayıklama konumu olarak C:\A'yı seçebilirsiniz. Eğer bu ikisi de çözüm olmazsa yeni log dosyalarını paylaşın, belki hata değişir.

Biraz daha inceledim de, şuradakiyle aynı sorunu yaşıyorsunuz. Bunu deneyin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda olduğu gibi sadece değer atanmamış reg_sz dosyası var reg dosyasını oluşturdum ama ekleyemiyorum.

Kodları kendim videodan bakarak yazdım bu sefer setup sonuna kadar gelip hata veriyor normalde bitmeden hata veriyordu.

DirectX

DXError

DirectX(2)

Son düzenleme:
Süper, hatanın sebebi değişmiş.

C:\Windows\system32\xactengine2_7.dll C:\Windows\SysWOW64\xactengine2_7.dll

Bu ikisini silip kurulumu yeniden deneyin, olmazsa logları yeniden paylaşın. Burada açılan diğer konuları incelediniz mi bilmiyorum ama şu aşamadan sonra sorunun çözümü epey uzayabiliyor. Birkaç sayfa sürebilir. Sile deneye çözeceğiz.

Çözüm

Geri
Yukarı