DirectX tanı aracındaki not nedir?

ZerTV

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selam, bilgisayar format attıktan sonra dxdiaga girdim ve böyle bir şeyle karşılaştrım.
aticfx64.dll,aticfx64.dll,aticfx64.dll,aticfx32,aticfx32,aticfx32,atiumd64.dll,atidxx64.dll,atidxx64.dll,atiumdag,atidxx32,atidxx32,atiumdva,atiumd6a.cap,atitmm64.dll dosyası dijital imzalanmamış, yani Microsoft WHQL (Windows hardware quality labs) tarafından sınanmamış. Donanım üreticisinden WHQL logolu bir sürücü alabilirsiniz.

Bu olarak tam ne oluyor? (bazı oyunlar açılmıyor. Face it AC gibi).

Yardım edebilecek var mı?

Dosya Ekleri

• resim_2021-07-07_203437.png
    resim_2021-07-07_203437.png
    107,1 KB · Görüntüleme: 73
Buradan ekran kartınıza göre en uygun sürümü indirip kurabilirsiniz. Öncesinde DDU ile temizleyip kurmanız daha iyi olacaktır.

DDU indirdim yaptım attıgınız sitede kurdum ama halen aynı başka bir çözümü var mıdır?
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve WHQL sürümünü kurun. Orada gözükür zaten. Yani AMD'nin sitesinde.
DDU ile ekran kartını sürücsünü kaldırdım.WHQL lü sürümlü bulamadım ve bunu indirdim
Catalyst Software Suite
bunu indirdikten sonra aynı değişen birşey yok.
Tıkla AMD sitesine gir Windows sürümünü seç Catalyst software Suite olanı indir yükle.

Win 8.1
Catalyst software Suite
64 Bit olarak yüledim AMD drıverlerını hepsini sildim geri yükledım aynı sonuç.

Dosya Ekleri

• resim_2021-07-07_214751.png
    resim_2021-07-07_214751.png
    147,2 KB · Görüntüleme: 19
DDU indirdim yaptım attıgınız sitede kurdum ama halen aynı başka bir çözümü var mıdır?

DDU ile ekran kartını sürücsünü kaldırdım. WHQL'lü sürümlü bulamadım ve bunu indirdim.
Catalyst software Suite.
Bunu indirdikten sonra aynı değişen bir şey yok.

Win 8.1
Catalyst software Suite.
64 Bit olarak yüledim AMD drıverlerını hepsini sildim geri yükledım aynı sonuç.

Kurarken yanında yazması gerekiyor. Şu şekilde; recomended (WHQL)

Şimdi kontrol ettim. Beta sürücülerin yanında sadece beta yazıyor. WHQL sürüm olduğunu yanında bir şey yazmayan en yenisini kurarak anlayabilirsiniz.

En yenisni nasıl kurablırım AMD'nın sıtesıne gırdiğimde 2 tane sçenek bulunuyor Win 8 64 Bit'e tıklıyorum ve bunu kuruyorum
Catalyst software Suite.
Bunu kurduktan sonra DxDiag mesaj kısmında yazıyor sildiğimde o mesaj gidiyor.

En yenisni nasıl kurablırım AMD'nın sıtesıne gırdiğimde 2 tane sçenek bulunuyor Win 8 64 Bit'e tıklıyorum ve bunu kuruyorum.
Catalyst software Suite.
Bunu kurduktan sonra DxDiag mesaj kısmında yazıyor sildiğimde o mesaj gidiyor.

Sildiğinizde gider zaten. AMD'nin sitesinde kartınıza ve işletim sistemi ve bit sürümüne uygun olan yanında beta yazmayan en üstteki sürümü kurun.

Sildiğinizde gider zaten. AMD'nin sitesinde kartınıza ve işletim sistemi ve bit sürümüne uygun olan yanında beta yazmayan en üstteki sürümü kurun.

DDU'dan komple sildim dedğiniz gibi yaptım ama halen aynı 4 gündür yapmaya çalışıyorum yine de sonuç yok. (Discord'unuz varsa oradan konuşabilir miyiz müsaitseniz.)
DDU'dan komple sildim dedğiniz gibi yaptım ama halen aynı 4 gündür yapmaya çalışıyorum yine de sonuç yok. (Discord'unuz varsa oradan konuşabilir miyiz müsaitseniz.)

Dosya Ekleri

• resim_2021-07-08_001209.png
    resim_2021-07-08_001209.png
    200,9 KB · Görüntüleme: 17

Geri
Yukarı