"DirectXRunnable by DirectX" sorunu

Merhabalar;
Aynı sorunu yaşıyordum hala yaşayan arkadaşlar var ise kısaca aktarmak isterim;

Artık biliyoruz ki bu bir minning virüsü. Bu dosyayı virüs programları ile kaldıramayanlar için yazıyorum aslında bu açıklamayı.

Directx Runnable çalıştığı anda görev yöneticisinden Directx Runnable'a sağ tık yapıp dosya konumunu açın. Açılan klasörde .json uzantılı bir dosya var. Visual Basic ile dosyayı açın. Önünüze kodların olduğu dosya gelecek. Dosya içeriğinde göreceksiniz ki; bu exe "Monero" coinini otomatik kasıyor, siz kapattıktan sonra 10. dakikada otomatik açılıyor ve kod sayfasında belirtilen IP'ye gidip yine belirtilen kullanıcı adı parola ile minnig yapıyor. Öncelikle User - PW satırlarındaki bilgileri ve IP adresini silin, tırnak içindeki bilgileri "asd-dsa" gibi iki üç harf yazın ki sorguda veri tabanına erişemesin. Sorgu satırları da var "Time" diye belirtiliyor, bunları 0'a çekip CPU altındaki "True"ları "False"a çekin. Bu işlemlerin her birini yaptıktan sonra "Ctrl+S" ile dosyayı kaydedin ki bunları yapana kadar tekrardan program çalışmasın.

Bunlara gerek yok. Gereksiz uğraş dediklerin.
Merhaba Murat Bey;
Gereksiz değil de; virüs programı ile kaldıramayanlar için bu dosyanın çalışmasını durdurma seçeneği diyelim. Sonuç olarak soruna bir şekilde çözüm oluşturuyor. Ben de tecrübemi paylaşmak istedim sadece. Yine de dönüşünüz için teşekkür ederim.

Merhabalar;

Artık biliyoruz ki bu bir minning virüsü. Bu dosyayı virüs programları ile kaldıramayanlar için yazıyorum aslında bu açıklamayı.

Directx Runnable çalıştığı anda görev yöneticisinden Directx Runnable'a sağ tık yapıp dosya konumunu açın. Açılan klasörde .json uzantılı bir dosya var. Visual Basic ile dosyayı açın. Önünüze kodların olduğu dosya gelecek. Dosya içeriğinde göreceksiniz ki; bu exe "Monero" coinini otomatik kasıyor, siz kapattıktan sonra 10. dakikada otomatik açılıyor ve kod sayfasında belirtilen IP'ye gidip yine belirtilen kullanıcı adı parola ile minnig yapıyor. Öncelikle User - PW satırlarındaki bilgileri ve IP adresini silin, tırnak içindeki bilgileri "asd-dsa" gibi iki üç harf yazın ki sorguda veri tabanına erişemesin. Sorgu satırları da var "Time" diye belirtiliyor, bunları 0'a çekip CPU altındaki "True"ları "False"a çekin. Bu işlemlerin her birini yaptıktan sonra "Ctrl+S" ile dosyayı kaydedin ki bunları yapana kadar tekrardan program çalışmasın.
Dostum öncelikle çok teşekkür ederim, bilgisayarım 2-3 gündür çok ısınıyordu, belirttiğin .json dosyasını inceledim dediğin gibi coin bağlantısı var. Açıklayıcı bir şekilde sorunun çözümünü anlattığın için tekrardan çok teşekkürler.

Bir arkadaşta daha gördüm, Kaspersky ile tarayıp silmiş. Sadece DirectXRunnable.exe değil C:\ProgramData\Windows klasörünün içinde "Windows Search Activity.exe" diye bir zararlı daha varmış o arkadaşın sisteminde ve sanırım bu uygulama bu bahsedilen DirectXRunnable.exe virüsünü yüklüyor sürekli. @Murat5038 hocamızın da dediği gibi Kaspersky ile tam tarama yapacaksınız, sorununuz çözülecektir.

Sen mükemmel bir detaysın. Final Fantasy XV Windows Edition'a Türkçe Yama yüklemeye çalıştım ve bu tür bir sorunla karşı karşıya kaldım. Yardımların için tekrardan teşekkür ederim.

Uyarı: "www.turkceyamaci.com" sitesine girerken dikkatli olun.
Sen mükemmel bir detaysın. Final Fantasy XV Windows Edition'a Türkçe Yama yüklemeye çalıştım ve bu tür bir sorunla karşı karşıya kaldım. Yardımların için tekrardan teşekkür ederim.

Ayrıca manuel olarak silmeye çalışırken birşey fark ettim. Windows Defender'dan dışlamalara birkaç dosya ekliyor onları silmeyi unutmayın.

Merhabalar;

DirectX runnable çalıştığı anda Görev Yöneticisi'nden DirectX Runnable'a sağ tık yapıp dosya konumunu açın. Açılan klasörde .JSON uzantılı bir dosya var. Visual Basic ile dosyayı açın. Önünüze kodların olduğu dosya gelecek. Dosya içeriğinde göreceksiniz ki; bu exe "monero" coinini otomatik kasıyor, siz kapattıktan sonra 10. dakikada otomatik açılıyor ve kod sayfasında belirtilen IP'ye gidip yine belirtilen kullanıcı adı parola ile minnig yapıyor. Öncelikle user - pw satırlarındaki bilgileri ve IP adresini silin, tırnak içindeki bilgileri "asd-dsa" gibi iki üç harf yazın ki sorguda veri tabanına erişemesin. Sorgu satırları da var "time" diye belirtiliyor, bunları 0'a çekip CPU altındaki "true"ları "false"a çekin. Bu işlemlerin her birini yaptıktan sonra "CTRL+s" ile dosyayı kaydedin ki bunları yapana kadar tekrardan program çalışmasın.

Hocam eline sağlık önce virüs programlarıyla taratıp tespit edip sildirdim. Daha sonra klasör içindeki exe dosyası silinmiş ama JSON dosyası duruyor ek olarak dediklerini de yaptım. O klasörü komple silsem ne olur ? Yani bu uzantıdaki dosyayı C:\ProgramData\DirectXPlayer

Ayrıca manuel olarak silmeye çalışırken birşey fark ettim. Windows Defender'dan dışlamalara birkaç dosya ekliyor onları silmeyi unutmayın.
Evet bu site zararlı asla ve asla türkçe yama için u siteyi tercih etmeyin. Hangi oyun için yama indirirseniz indirin bu virüs bulaşıyor.

Windows güvenligi açtığınız zaman otamtik duruyor ama sürekli bildirim geliyor ama sıkıntı ortadan kalıyor. Windows savasiyor virüslen.

Yeni konular

Geri
Yukarı