Rehber Direksiyon Seti Tavsiyeleri

Ben Thrustmaster almayı düşünüyorum ama hangi modeli alacağıma karar veremedim. Yardımcı olur musunuz?

Ben Thrustmaster almayı düşünüyorum ama hangi modeli alacağıma karar veremedim. Yardımcı olur musunuz?
T150 PS/PC versiyonu 1080 derecedir TMX onun XBOX/PC (900 derece) versiyonu ve Thrustmaster'ın giriş segmenti direksiyonlarıdır. Malzeme kalitesi olarak direksiyon simidi pek iyi değildir normal versiyonun pedalları T2PA'dır ve malzeme kalitesi olarak kötüdür fren hissiyatı ortalamanın altıdır fakat Pro versiyonlarında T3PA set kullanılır ve kalite olarak Logitech'in pedallarına yakındır. Ayrıca Loadcell(motorla ayarlanabilir sertlik) pedallar harici tüm setlerle uyumludur.
T300 PC/PS versiyonu ve 1080 derecedir. TX ise 900 derece XBOX/PC versiyonudur. T300'ün farklı modelleri mevcut normal RS versiyonu çift pedallı fakat T150'ye kıyasla daha iyi metal pedallara sahiptir. Direksiyon simidi çıkarılabilir ve modülerdir. T300 RS/GT ile gelen simit kauçuk simit fakat ortası ve F1 shifter'ı metaldir ve kalitesi genel olarak iyi. Ferrari Alacantra versiyonun simidi ise gayet iyi Alacantra(nubuk gibi bir kumaş türü) kaplı ve diameter yani çap olarak diğerlerinden daha büyüktür ayrıca bu set ile T3PA yani 3 pedallı iyi pedal seti geliyor. T300 RS GT ise şu anda sahip olduğum model ve pedal yüzeyleri genişletilmiş kalın alüminyumdan ve hissiyat olarak tatmin olduğum bir model. Ayrıca tork olarak 3.7 ile 3.9 N/m torka sahip bir set. Logitechler ve T150/TMX ise 2.7 N/m torka sahip. TX Leather ise adından anlaşılabileceği üzere deri simide sahip ve yine T3PA 3 pedallı pedal setine sahip.
Yeni çıkan T248 ise üzerinde ekrana sahip çıkarılamayan simide sahip pedal seti ayarlanabilir ve yüzeyi metal. Pedal konusunda iyi bir ilerleme var iken tork konusunda T150 ile T300 arasında bir konumda.
Başka bir modelle ilgili sorunuz varsa yazın bildiğim kadarıyla cevaplayayım.

Hocam Logitech tarafına G25'i masuz mu eklemediniz?

G25 çok eski bir set piyasada çok bulunmuyor bulunsa bile temiz olma ihtimali düşük ondan dolayı G25 yerine G27'ye yönelinmesi daha mantıklı olur.

G27 içlerinden en eskisi demişsiniz de kafam karıştığı için yazmıştım.

Bir ara almaya heves etmiştim nasip olmadı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…