Direksiyon setine pedal nasıl yapılır?

hsyn_8118

Femtopat
Daha fazla  
Hocam bende Snopy direksiyon seti var, 2 pedalli bende 3D yazici ile pedal seti buldum bir tek kablolari alacagim fakat Assetto Corsa oynarken bir şey fark ettim. 2 pedal var ya 2 side axis 2 diye geciyor, 3 pedali tek kabloya takinca yine ayni olacak, direksiyondaki soket Ethernet gibi bunun cogalticisi var mı debriyaji ayri sokete sokmak icin?

Öyle bir soket bulunmuyor. X ve Y ekseni var direksiyonun anakartında. Gaz ve fren bile birbirine bağlı. Debriyaj kendine ait bağımsız bir eksene ihtiyaç duyar. Ayrı bir kart lazım. Belki pi pico ile olur ucuza.

Öyle bir soket bulunmuyor. X ve Y ekseni var direksiyonun anakartında. Gaz ve fren bile birbirine bağlı. Debriyaj kendine ait bağımsız bir eksene ihtiyaç duyar. Ayrı bir kart lazım. Belki Pi pico ile olur ucuza.

Dostum son dedigini anlamadim. Gaz fren combineli gozukuyor zaten Assetto Corsa'da, ben 3'lu pedal seti alip taksam çalışır mı yani gaz fren debriyaj oynayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum son dedigini anlamadim. Gaz fren combineli gozukuyor zaten Assetto Corsa'da, ben 3'lu pedal seti alip taksam çalışır mı yani gaz fren debriyaj oynayabilir miyim?
Oynanmaz işte. Pedalin kendi kartı olmadığı için olmuyor. Direksiyonun anakartında onu yönlendirebilecek yol yok. Yazılımında da yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı