Dirt 4 vs Dirt 5

imnotagamer

Megapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Mühendisi
Arcade yarış türü olarak bu ikisinden birini alacağım. Dirt 4 fiyatı 8 lira (Steam), Dirt 5 ise 26 lira (Gamebillet sitesinde daha uygun). Aradaki fiyat farkına değer mi?

Bu oyunlar Arcade'den ziyade simülasyon oyunlarıdır. Başka yarış oyunlarına bakmanızı öneririm simülasyon istemiyorsanız.
Bu oyunlar arcade tarafına daha yatkın olan oyunlar diye biliyorum. Yorumlarında da bu şekilde söyleniyor hem.
Eğer arcade istiyorsanız tavsiyem Dirt Rally'e bakmalısınız. Dİrt 4 ve Dirt 5 daha çok simulasyon çünkü.
Ben Dirt Rally serisinin simülasyon oyunu olduğunu biliyordum. Emin misiniz böyle olduğuna?

Ben Dirt Rally serisinin simülasyon oyunu olduğunu biliyordum. Emin misiniz böyle olduğuna?

Evet şimdi bakınca Dirt 4 ve 5'in Dirt Rally'e kıyasla arcade olduğunu gördüm. İkisi arasından Dirt 5'i tercih ederdim.
Kusura bakmayın.

Bu oyunlar arcade tarafına daha yatkın olan oyunlar diye biliyorum. Yorumlarında da bu şekilde söyleniyor hem.

Yarış oyunları arasında Dirt serisi daha simülasyon kalıyor diye biliyorum diğer yarış oyunlarına kıyasla, o yüzden o şekilde konuştum. Dirt oyunları arasında da Rally simülasyona daha yakın olan oyun belli ki.

@Yunus Emre Gürbüz Dirt serisi içinde Dirt 5 epey arcade tarafına yatkın oyun olmuş ama. Dirt 4 ise Arcade Rally olarak geçiyor genelde. İsmi direkt "Dirt Rally" olan seri daha çok simülasyon tarafına yatkın. Dirt 5 de aşırı arcade olduğu için pek sevilmemiş ama bu tarz bir oyun arıyordum ben de.

Dirt 4 tam simülasyon serisidir 2 kere bitirdim 1000'e yakin saatim var simülasyon sevenler icin birçok secenegide var, Dirt 2.0 ise bu simülasyonun gelismis halidir hem oynanis bakimindan hem de kariyer bakimindan gercek hayattaki kariyerden tutun her bir adimina kadar sponsorluklar olsun parca tedarik takimin her seyi gercek hayattaki ile ayni zaten bu iki oyunda FIA onayli WRC destekli kariyerli oyun ama Dirt 5 tamamen simülasyondan uzak cok arcade bir seri hatta ileri seviye Rally arcade, eskiden Dirt 2 vardi onun gibi oynanis bakimindan arcade kariyer veya hikayesi tamamen arcade uzerine yani NFS'nin Dirt versiyonu diyebiliriz kisacasi simülasyon sevenler Dirt 4, ve 2.0 (yeni seriler olarak) bayağı tatmin edici oyunlardir. Arti olarak DLC ile Colin McRae'nin hayati ve kariyerini oynayabilirsiniz efsane.

Yeni konular

Geri
Yukarı