Diş apsesi kendiliğinden geçer mi?

yareebn

Centipat
Yer
Kuşadası
Daha fazla  
Sabah uyandığımda ağzımda apse çıkmıştı. En son ilkokulda çıktığını hatırlıyorum ama kendiliğinden mi geçti yoksa ilaç mı aldım hatırlamıyorum. Geçmesi için diş doktoruna gitmem gerekir mi, yoksa kendiliğinden birkaç haftada geçer mi ?

Öyle çok ciddi bir apse gibi durmuyor, az ağrı yapıyor (zonklama gibi bir şey yok) baş ağrısı yok. Sadece tatlı falan yediğim zaman ağrı yapmaya başlıyor.

Son düzenleme:
Ben karşılaştığım diş apsesi sorunlarımı antibiyotik ilaç alarak ve ağız sağlığıma daha dikkat ederek geçirmeye çalıştım ve zamanla kendiliğinden geçti fakat bu sizin diş apsenizin bu şekilde geçeceği anlamına gelmiyor. Apse eğer kötüleşirse çok fazla ağrı yapıyor. Bu yüzden erkenden bir diş doktoruna görünmeniz iyi olacaktır.

Ben karşılaştığım diş apsesi sorunlarımı antibiyotik ilaç alarak ve ağız sağlığıma daha dikkat ederek geçirmeye çalıştım ve zamanla kendiliğinden geçti fakat bu sizin diş apsenizin bu şekilde geçeceği anlamına gelmiyor. Apse eğer kötüleşirse çok fazla ağrı yapıyor. Bu yüzden erkenden bir diş doktoruna görünmeniz iyi olacaktır.

Anladım, pazartesi muayene ye gideceğim. 2 gün oldu hala çene veya yanak tarafında bir şişme yok. Demek ki dişlerimi her gün düzenli fırçalasam bile düzgün fırçalamıyormuşum, umarım kanal tedavisine kadar gitmez. 6 farklı antibiyotik almaya bile razıyım.

Apse kendiliğinden geçmez diş kaynaklı ise o dişin tedavi edilmesi lazim geçti sandığınız şey kronik faza geçmesi aslında ilerde tekrar problem çıkartır (Diş kaynaklıysa)

Kanal tedavisi ile geçti. Mutlaka görünün ne olur ne olmaz.

Ben 2 yıl önce kanal tedavisi oldum birkaç ay önce çenemde şişlik ve diş ağrısı başladı dişçiye gittim film çekti dişin ölmüş çekilecek dedi yaşında genç ama yapacak bir şey yok dedi mecburen çektirdim ama yanağımdaki şişliğin yüzdesel olarak %60'ı indi apse var hissedebiliyorum nasıl geçecek hiç bilmiyorum bence sen iyi bak dişlerine kanal tedavisinden sonra iyi bakmazsan benim gibi olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı