Diş Beyazlatma İşlemi Nasıldır?

Techirro

Hectopat
Yer
İstanbul Kadıköy
Daha fazla  
Arkadaşlar selam.

Aranızda hiç diş beyazlattıran var mı?
Alt dişlerimde hafif miktarda tartar mevcut ve bundan kurtulmanın yolunu diş beyazlatmada olduğunu öğrendim. Bu operasyonu yaptırıp herhangi bir ağrı sızı, diş hekiminden kaynaklı sorun yaşayan oldu mu?
Ücreti ne kadar? Devlet hastanesi yapar mı?

Ek olarak karbonat limon gibi bazı şeyler de duydum bunlar ne kadar gerçekçi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dişin dış 'mine' denilen (yanılıyor olabilirim) kısmına zarar verdiği için dişçiler tarafından önerilmiyor. Benim gittiğim mesleğinde usta bir dişçi 200TL fiyat vermişti. Ama önermiyorum falan demişti. Bence de gerek yok, dişlerinizi düzenli fırçalayın yeter. Özellikle sigara içmeyin.

Diş fırçalamak dişleri beyazlatmaz temiz tutar. Senin dişlerin sarıysa istersen kazıyarak fırçala ama fayda olmaz, en iyi olasılık karbonat limon ikilisi gibi gözüküyor.

Bende merak etmiştim ve yaptırmayı düşünmüştüm fakat diş hekimi bir arkadaşım sakın yaptırma dedi direk. Dişin üzerindeki mine tabakasını parçalıyormuş bu işlem. Bu sebeple diş sızlaması veya diş hassasiyetine yakalanma olasılığı var ve ömür boyu çekersin dedi. Önerisi ise diş fırçalama ve yanında ağız gargara suyu kullan dedi.

Sana bir öneri, eğer dişlerin sapsarı değilse diş beyazlatma uygulatmanı tavsiye etmem, en doğal olanı. Bu benim görüşüm tabi.

Tartar için diş beyazlatma yapılmasına gerek yok kimden duydunuz bunu? Karbonat limon vs şeylerden uzak durun. Devlet hastahanesindeki hekimler tabi ki yapabilirler. Ücreti yüksek olmayacaktır devlet hastahanesinde. Özelde ne alırlar bilemem. Beyazlatma doğru uygulandığında sanıldığı kadar zararlı bir işlem değil aslında fakat ne olursa olsun bir miktar mine tabakasına zarar verilmekte. Mine rengi sarıdır. Doğal olan da budur zaten.

Benimde doğuştan sarı. O limonlu zımbırtıda etki etmedi. Hergün 2 defa fırçalarım yinede sarı malesef :/.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı