Diş çekiminden uzun süre sonra implant yaptırmak

prrodigyy

Kilopat
Daha fazla  
Ben dişimi bir veya bir buçuk yıl önce çektirdim ve çektirdikten sonra herhangi bir işlem yaptırmadım. Çektirdiğim diş arka dişlerimden birisi. Ameliyatlı olarak çekildi, diş kökü çürüdüğü için çekilmesi gerekiyormuş. Kökten çürüdüğü için de çekerken sıkıntı çıkabilir diye ameliyatlı çektiler. Aradan dediğim gibi uzun bir süre geçti ve orada boşluk olduğu için yemek yerken sıkıntı çıkarıyor ve damak kısmı ağrıyor bazen. Ben öncesinde araştırma yapmamak gibi bir hata yaptım. Şimdi araştırdığımda ise 6 aya kadar implant vs. yapılması gerekiyor gibi bir şey gördüm. Tek diş eksikliğinde köprü veya implant varmış. Köprüde yandaki dişlere de işlem yapılıyormuş ve ömrü daha kısaymış. Bu nedenle implant yaptırmayı düşünüyorum fakat aradan geçen süre yüzünden bir sıkıntı olur mu? Yaptıran birisi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
“Dişçi” terimini gördükçe bana bir şeyler oluyor :D Dostum maddi olarak özelde yaptıracak durumda değilsen üniversite hastanelerine gitmeni öneririm. Maddi olarak durumun varsa da iyi bir periodontoloji ya da cerrahi uzmanı bulup görünmeni tavsiye ederim. Buradan ne desek boş belki çekim boşluğuna yukarda yazılanlar gibi komşu dişlerin ya da karşıt arktaki dişin hareketleriyle o bölge çok daralmış olabilir böyle bir durum varsa yapılması zorlaşır implantın. Dişinizi çeken doktora da hayret ettim günümüzde diş çekimi=implant gözüyle bakılıyor her hekim için :D bu detayı nasıl atlamış anlamak güç :)

Geri
Yukarı