Diş çekiminden sonra spora gidilir mi?

trcon33

Kilopat
Merhaba, dün dişimi çektirdim. Yemeye sıcak soğuğa dikkat ediyorum fakat aklımda bir soru kaldı. Aktif olarak haftanın 5 günü spor yapan biriyim. Spora gitmemde sakınca olur mu yoksa biraz daha beklemeli miyim? Diş çekimi yaptırmış olanlar yazarsa sevinirim.

Kanama tamamen durduktan sonra bir sorun olacağını sanmıyorum. Ancak yorgunluğunun geçmesi bile en azından 1-1.5 gün sürüyor. 2 gün beklerdim ben olsam. Kesin bilgi için diş doktorlarıyla görüşmekte fayda var.

Kanama tamamen durduktan sonra bir sorun olacağını sanmıyorum. Ancak yorgunluğunun geçmesi bile en azından 1-1.5 gün sürüyor. 2 gün beklerdim ben olsam. Kesin bilgi için diş doktorlarıyla görüşmekte fayda var.
Kanama durdu çok şükür. Bugün de dişi fırçaladım çekilen kısım hariç bir sorun olmadı. Ağrım sızım yok.
Dişinle dambıl kaldırmaya çalışmazsan sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.
Hocam dişle ağırlık kaldırmak değilde hareket yaparken kan dolaşımı hızlandığından kanama yaparsa benim için sorun olur.
Dişçi bir arkadaşımız vardır belki diye konuyu açmak istedim.

Hocam dişle ağırlık kaldırmak değilde hareket yaparken kan dolaşımı hızlandığından kanama yaparsa benim için sorun olur.

İşte bu yüzden bölgenin sağlamlığını dile getirdim. Kişiden kişiye değişebilecek bir şey. Dolaşım artıyor evet ama normal şartlarda damarlarınız patlamıyor. Ben olsam kanasa da umurumda olmazdı ama siz yine de sağlamlığından emin olun, çok önemsiyorsanız.

Dişçi bir arkadaşımız vardır belki diye konuyu açmak istedim.
Öncelikle geçmiş olsun. İşin şakası olsun diye böyle bir cevap yazdım bunu belirteyim de. :D Dolaşım hızınızın artması fazla kan getirmesini sağlamaz bence. Sonuçta damarlarınız yırtılmıyor. Dişleriniz hassas ise kanayabilir tabi. Ama çok kâle almanıza gerek olduğunu sanmıyorum.

Ağız içerisine yapılan operasyonların neredeyse tamamı gün içerisindeki aktivitelerinizi engellemeyecek niteliktedir. Gene de ilk gün için ağır tempolu spor,ev işi gibi aktivitelerden kaçınınız.
Yani dişinizi dün çektirdiyseniz bugün spor yapabilirsiniz.

Diş hekimliği öğrencisiyim. Dün çektirmişseniz bugün sıkıntı olmaz. O bölgeye darbe gelmeyeceğinden emin olarak çalışabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı