Diş çektirdikten sonra ağız yapısı bozulur mu?

Bilal Nurullah

Decapat
Dün azı dişimi çektirdim ve bugün kendime geldim. İnternette diş çekildikten sonra diş kaymasıyla ağız yapısının bozulacağı videolar görüyorum. Çok pis tedirgin oldum. Azı dişini çektirenler var mı? Süreç nasıl işliyor? İllaki oraya bir diş mi ekletmem gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 11 yaşındayken sağ alt sondan 2.azı dişimi çektirmiştim. Orası boşluk kalmıştı ama zamanla diş kayması mı deniyor her neyse adı o şekilde aradaki boşluk kapandı. Ağzım yamuk değil, birisi görse fark etmez.

Şuanda diş teli kullanıyorum, dişin orada boşluk varsa dişler yer değiştirebilir. Yeni diş çıkmıyorsa implant yaptırman gerekir. Doktoruna danış yinede

Bende çektirmiştim. Doktora sorduğumda 4-5 ay sonra implant yaptırabilirsin demişti çekilen dişin yerin tam iyileşmesi için.
2-3 tane çekilmişti neredeyse 3. ay olacak çektirdiğimden itibaren çene yapım hala gayet düzgün.

Boşluğun kapatılmasının birden fazla yolu var implantta da markalar vardır markalara göre fiyatlar değişir Türk malı implantlar 2700-3000 TL gibi bir fiyata diye biliyorum.

Hangi dişiniz eksik?

Yeni konular

Geri
Yukarı