Diş çürüğü geçer mi?

KS
Furkiipman

Furkiipman

Hectopat
Yer
Sahil
@Latminatidirax Ah şu corona olmasa hemen randevu alacağım, randevu vermiyorlar.

Letho of Gulet

Decapat
Yer
Kayseri
Herkese merhaba güzel insanlar, ya bu dişlerimin nereden baksanız hepsi çürük. Dişlerimi fircaliyorum artık ama ben çürüklerin gitmesini istiyorum öyle bir imkan varsa nasıl olacak? Öyle bir imkan yoksa ne gibi önlemler alayım? Tavsiyelere açığım.
Tek çare dolgu bence. Ya da dişlerinizi yaptırın, 😁 bu emoji gibi gezin ortalıkta 😁

KS
Furkiipman

Furkiipman

Hectopat
Yer
Sahil
Çürük olduğuna emin misiniz? Diş taşı da olabilir belki.

Yok hayir, eminim. Diş taşı var ama on dış arkasinda 3-4 tane. O çok sorun değil.

Bir yandan da 20'likler çıkıyor, ne olacak bilemiyorum 😀

Latminatidirax

Nanopat
Yok hayir, eminim. Diş taşı var ama on dış arkasinda 3-4 tane. O çok sorun değil.

Bir yandan da 20'likler çıkıyor, ne olacak bilemiyorum 😀

Dişçi azı diş çekilse bile yerini 20'lik dişlerin doldurucağını söylemişti, ama nasıl olucağını sormamıştım, yani çekilen azı dişininin olduğu yerde mi çıkacak? Veya 20'lik dişler çıkarken, çekilen dişin olduğu yer kapanıcak mı? Diye sormamıştım, ve çürüyen diş yüzünden onun etrafında olan dişler çürüyebilir, özele gidebilirseniz gidin.

gen2

Hectopat
Yer
127.0.0.1
Dişçi azı diş çekilse bile yerini 20'lik dişlerin doldurucağını söylemişti, ama nasıl olucağını sormamıştım, yani çekilen azı dişininin olduğu yerde mi çıkacak? Veya 20'lik dişler çıkarken, çekilen dişin olduğu yer kapanıcak mı? Diye sormamıştım, ve çürüyen diş yüzünden onun etrafında olan dişler çürüyebilir, özele gidebilirseniz gidin.
Kapansa da 20'lik dişler fazla dayanmaz ona güvenme.

skrrtskrrt

Hectopat

Latminatidirax

Nanopat
Evet 20'lik dişler daha hızlı çürüyor diyorlar, sen dişçiye gidebilirsen git, burdan bir şey yapamayız.

KS
Furkiipman

Furkiipman

Hectopat
Yer
Sahil
Yemekleri arkadaki dişlerle öğütüyoruz. Ön dişleri kesmek için kullanıyoruz. Yani çoğunlukla arka dişleri kullanıyoruz.

Hocam, demek istediğim o değildi, üst arka dişlerim çürümemişken, neden arka alt dişlerimin hepsi çürük?

skrrtskrrt

Hectopat
Hocam, demek istediğim o değildi, üst arka dişlerim çürümemişken, neden arka alt dişlerimin hepsi çürük?
Biraz garip bir cevap vermişim. :D
Bilmiyorum orasını. Benim üst dişlerim de alt dişlerimde eşit çürük sayısına sahip.

Yukarı