Diş doktoru abartıyor olabilir mi?

Ağrınız dayanılmaz durumda değilse devlete bağlı herhangi bir diş hastanesinden 2 hafta sonrasına randevu alabilirsiniz. Bulunduğunuz il itibarıyla daha erken de olabilir. Eğer uygun görülürse ve sigortanız varsa işlemlerinizi devlete bağlı diş hastanelerinde yaptırabilirsiniz. Panaromik diş röntgeni pahalıdır evet. Fakat sorun bu değil. Çekilmesi gerekiyorsa çekilir elbette. Sorun sizin doktorunuzun yaklaşımı. Hiç profesyonel gelmedi bana. "Nereden ne koparabilirim? Hastayı korkutup bana bağımlı nasıl yapabilirim" etiğiyle çalışıyor gibi hissettirdi bana bu okuduklarım. Daha erken derseniz başka bir özel klinikte çalışan diş doktoruna "muayene" için de gidebilirsiniz. Muayene ücretleri o kadar da pahalı değil. İşlemler pahalı olan. Bir de başka bir hekim baksın, ne diyecek bakalım.
Ağrımın durumu diye bir şey yok çünkü ağrım yok. Muayeneye devlet hastanesine gitmeyi düşünüyorum.

Gerek olmayan kemik tedavisine 5.000 TL istediyse zaten olay bitmiştir. Doktorlar ne zamandan beri ağrı şikayeti olmayan kişilere ağrı kesici yazıyor? Aksine gerek olmadıkça ilaç kullanımına hiçbir doktor yanaşmaz. Başınıza iş almadan başka bir doktora görünün. Mevcut doktorun söylediklerini söylemeyin. Bakalım aynı tedavileri mi uygulamaya çalışacak.

Ben genelde bir doktora güvenmediğim zaman başka doktora giderim. Gittiğim o doktora da bir önceki doktorun teşhisini söylemem. Bu şekilde teşhisin doğruluğunu kendimce onaylatmış olurum. Çünkü doktorların birbirlerini gereksizce arkalama huyları var. Öyle dediyse vardır bir bildiği diyerek geçiştirirler. Meslektaşlarına arka çıkmayı seviyorlar. O yüzden ilk kez doktora gidermiş gibi görüşlerini almanız lazım.

Yani kusura bakmayın ama ne biliyorsunuz da doktorun teşhis ve tedavisi hakkında bu kadar net yorumlar yapabiliyorsunuz? Büyük ihtimal periodontitis var ve bu sadece diş taşlarını temizleyeyim düzelsin gibisinden bir durum değil. Antibiyotik için bir şey diyemeyeceğim hastayı görmeden son zamanlarda antibiyotik konusunda çok hassas davranıyoruz ancak özeldeki diş hekimleri bu konuyu pek önemsemiyorlar. Bir hasta için kemik ogmentasyonu gerekirken başka bir hasta için gerekmeyebilir. Kemik grefti kısmı için hastayı görmeden bir şey demek çok zor maalesef ancak doktorunuza karşı bir güven sorununuz varsa başka bir doktoru deneyebilirsiniz.

Bende dolgu için gitmiştim kök kanal tedavisiyle dönmüştüm. İşin garibi bana da benzer şeyler söyledi kontrole gittiğimde ağrı kesici yazmak için ısrar etti kabul etmedim ağrı da olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı