Diş dolgusu tavsiyeleri

DarkNight321

Decipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba yakın zamanda 1 dişim çürükten dolayı derin dolgu yapıldı doktor bana kompozit dolgu olduğunu söyledi estetik olarak daha iyi olduğunu belirtti, 1 çürüğüm daha var yakın zamanda ona dolgu yaptıracağım sizce kompozit dolgu iyi midir? İnternetten araştırdığım kadarıyla 4 çeşit dolgu olduğu söyleniyor kompozit, amalgam, porselen, bir de altın sanırım hangisi daha sağlamdır sizce bütçe konusunda sorunum yok sağlam olsun yeter ki.

Sebebi nedir hocam ve hangisin daha çok tavsiye edersiniz?
amalgamı az bişey araştirsan anlarsin zaten. en eski dolgu yöntemi. hem görüntü olarak kötü ( siyah- gri ) hemde içinde cıva bulunmasından kaynaklı vücudda zamanla bir çok rahatsizliği tetiklediği söyleniyor. çoğu ülkede kalkmış bir yöntem. kompozit hakkinda kötü bişey okumadim, tercih edilebilir.

Amalgamı az bir şey araştirsan anlarsin zaten. En eski dolgu yöntemi. Hem görüntü olarak kötü ( siyah- gri ) hem de içinde cıva bulunmasından kaynaklı vücudda zamanla birçok rahatsizliği tetiklediği söyleniyor. Çoğu ülkede kalkmış bir yöntem. Kompozit hakkinda kötü bir şey okumadim, tercih edilebilir.

Tamam hocam teşekkürler peki porselen hakkında düşünceniz nedir değer mi o fiyatlara? Sağlamlık olarak soruyorum.

Geri
Yukarı