Diş fırçalama önerisi

Tarihi senden çok daha iyi biliyorum emin olabilirsin günlük dış fırçalamada kullanılan flörür IQ düşürmez zehirlemez ek olarak flörürü zaten gün içinde kendin alıyorsun haberin olsun.
Söylediğiniz şeyler doğru değil ve alakasız ayrıca bu düşünceyi en son babanneim WhatsApp durumunda ki Facebook durumunda görmüştüm. Şaka yapmıyorum.
Aynen, kaynak veriyoruz ama doğru değil. Ayrıca florürün zararlı olduğunu söylemek her baba yiğidin harcı değildir. Dünyanın en büyük şirketlerine kafa tutmak anlamına geliyor çünkü. Florürün vücutta ve beyinde biriktiği bilinen bir gerçek. Batı yine beyinleri yıkamış. :D
Bu arada NLM, direkt ABD hükümetine ait ve ABD'de sular florlanıyor. Onlar bile kabul etmiş ama siz biraz ısrarcı görünüyorsunuz.

Diş fırçalamaya başlamadan önce ağzı su ile çalkalamanın zararı var, siz karıştırdınız herhalde.

Diş macunlarında bile bol su ile ağzınızı çalkalayın yazar.

Ortalik kaosa dondu. Evet, dis macunun arkasinda da yaziyor oyle. Simdi ben anlamadim, internette baslamadan once yazmiyor ki, fircaladiktan sonra yaziyor.

5 gramı bile zararlı kardeşim florürün. Aklı başında bütün diş hekimleri Eyüp Sabri Tuncer ve Biomed gibi macunları önerir. İnsanları aptallaştırdığı ve bu amaçla da kullanıldığı bilinen hakikattır. Yanlış anlama ama florürün yarar sağladığı için kullanılmasına inanmak bayağı saflık. Yıllardır Biomed kullanırım, hiçbir sorunum yok dişlerimde.

Geçenlerde bir yerde okuyup inandım ve florürsüz macun denemek istedim, 2. haftanın sonlarına doğru dişlerimin aralarının sarardığını görmeye başladım. Ben kömürlü Colgate'den devam, sizlere florürsüz macunlarınızla başarılar :D.

Dişleri fırçaladıktan sonra ağzınızı yıkayın, onun sonuçları da kötü oluyor.

Dişleri fırçaladıktan sonra ağzınızı yıkayın, onun sonuçları da kötü oluyor.

Yalan mi soyluyor? Yoksa birkac dakika gectikten sonra mi yikayacagiz?

Yalan mi soyluyor? Yoksa birkac dakika gectikten sonra mi yikayacagiz?

Teoride doğru olabilir ancak hem verdiği rahatsız edici his hem de fırçaladıktan sonra çıkan yemek artıklarını boşaltmak sadece tükürmekle mümkün olmadığından attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değmiyor. Herkesin deneyimi farklı olabiliyor, o yüzden her "ben şöyle yapıyorum sen de yap" diyeni dinlememek gerek. En iyisi de sizin diş yapınızı bilen doktorunuza sormak olacaktır. Ben florürlü macunla fırçalarken sorduğumda gayet temiz ve güzel fırçaladığımı söylemişti, başkasının sözünü dinleyerek yanlış yaptım.

Teoride doğru olabilir ancak hem verdiği rahatsız edici his hem de fırçaladıktan sonra çıkan yemek artıklarını boşaltmak sadece tükürmekle mümkün olmadığından attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değmiyor. Herkesin deneyimi farklı olabiliyor, o yüzden her "ben şöyle yapıyorum sen de yap" diyeni dinlememek gerek. En iyisi de sizin diş yapınızı bilen doktorunuza sormak olacaktır. Ben florürlü macunla fırçalarken sorduğumda gayet temiz ve güzel fırçaladığımı söylemişti, başkasının sözünü dinleyerek yanlış yaptım.

Bir disi fircaladiktan sonra yapilan gargaram vardi o da gitti.

Ama nane ferahi olayi cidden gargara yapmayinca daha fark ediyor, bu da daha etkili kaldigini gosteriyor galiba.

Alkol içermeyen ağız bakım suları tercih edilmeli.
Böyle bir zorunluluk yok. Keza sana sağladığı ekstra bir avantaj da yok zaten. İçeriğine bakarsan zaten anlayacaksın.

Aynen, kaynak veriyoruz ama doğru değil. Ayrıca florürün zararlı olduğunu söylemek her baba yiğidin harcı değildir. Dünyanın en büyük şirketlerine kafa tutmak anlamına geliyor çünkü. Florürün vücutta ve beyinde biriktiği bilinen bir gerçek. Batı yine beyinleri yıkamış. :D
Bu arada NLM, direkt ABD hükümetine ait ve ABD'de sular florlanıyor. Onlar bile kabul etmiş ama siz biraz ısrarcı görünüyorsunuz.
Diş macunundaki florürün sana zarar verecek dozajda olması için 5 ile 6 tüp arası diş macunu yemen gerekiyor. Böyle popülist söylemlere gerek yok. Florür dişleriniz için gereklidir. Ancak ben dişimde macun kalıntıları olsun da istemem. Emniyet kemeri takmamak gibi bir şey.

Böyle bir zorunluluk yok. Keza sana sağladığı ekstra bir avantaj da yok zaten. İçeriğine bakarsan zaten anlayacaksın.

Diş macunundaki florürün sana zarar verecek dozajda olması için 5 ile 6 tüp arası diş macunu yemen gerekiyor. Böyle popülist söylemlere gerek yok. Florür dişleriniz için gereklidir. Ancak ben dişimde macun kalıntıları olsun da istemem. Emniyet kemeri takmamak gibi bir şey.

Sen fircaladiktan sonra gargara yapmaya devam mi?

Bir disi fircaladiktan sonra yapilan gargaram vardi o da gitti.

Ama nane ferahi olayi cidden gargara yapmayinca daha fark ediyor, bu da daha etkili kaldigini gosteriyor galiba.
Umarım sürekli olarak reçete edilen gargaraları değil de ağız bakım suyu kullanıyorsunuzdur.

Sen fircaladiktan sonra gargara yapmaya devam mi?
Ben tercih olarak bunu uyguluyorum. Yağlı yemek yemenin de zararlı olduğunu biliyor ve devam ediyorum. Böyle saçma detaylara takılmadan önce sağlığınız için çok daha önemli olan aşamaları gerçekleştirmeniz sizin için en doğrusu.

Yeni konular

Geri
Yukarı