Diş fırçalama önerisi

• Konuyu başlatan 408157
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 53
  • Görüntüleme 762
Umarım sürekli olarak reçete edilen gargaraları değil de ağız bakım suyu kullanıyorsunuzdur.

Ben tercih olarak bunu uyguluyorum. Yağlı yemek yemenin de zararlı olduğunu biliyor ve devam ediyorum. Böyle saçma detaylara takılmadan önce sağlığınız için çok daha önemli olan aşamaları gerçekleştirmeniz sizin için en doğrusu.

Gargaradan kastim normal su ile gargara. Agiz bakim suyu da almayi dusunuyorum, ise yariyorsa. Agiz bakim suyu icin dis hekimi onerisi almaya gerek yok herhalde.

Gargaradan kastim normal su ile gargara. Agiz bakim suyu da almayi dusunuyorum, ise yariyorsa. Agiz bakim suyu icin dis hekimi onerisi almaya gerek yok herhalde.
Ağız bakım suları gerçekten ferahlık sağlamaktan başka bir işe yaramıyor. Zaten içerik listesinde en başta aqua var. Diş ipi alışkanlığı ağız bakım suyundan bin kat daha işinize yarar.

Ağız bakım suları gerçekten ferahlık sağlamaktan başka bir işe yaramıyor. Zaten içerik listesinde en başta Aqua var. Diş ipi alışkanlığı ağız bakım suyundan bin kat daha işinize yarar.

Bu sefer gargara yerine su calkamasi yazdim yine onermedi.

Bu kadar da fazla kasmaya gerek yok diye düşünüyorum hep dişimi fırçalayıp suyla gargara yapıp tükürürüm sonra da mis gibi uykumu çekerim dişlerim şükürler olsun sağlıklı. Zaten neyle nasıl fırçaladığınızdan çok ne yediğiniz önemli ağız sağlığında.

Diş macunundaki florürün sana zarar verecek dozajda olması için 5 ile 6 tüp arası diş macunu yemen gerekiyor. Böyle popülist söylemlere gerek yok. Florür dişleriniz için gereklidir. Ancak ben dişimde macun kalıntıları olsun da istemem. Emniyet kemeri takmamak gibi bir şey.
Popülist dediğin florürü savunmak zaten. Ayrıca kısa vadede bir şey olmayacağını biz de söylüyoruz. Uzun vadede birikiyor, inan inanma. Çok da umrumdaydı.

@408157 Kanal tedavi için hekime gittiğinde sorabilirsin bence. Biz de aydınlanmış oluruz.

Popülist dediğin florürü savunmak zaten. Ayrıca kısa vadede bir şey olmayacağını biz de söylüyoruz. Uzun vadede birikiyor, inan inanma. Çok da umrumdaydı.

@408157 kanal tedavi için hekime gittiğinde sorabilirsin bence. Biz de aydınlanmış oluruz.

Yarin randevu var. Sorabilirim.

Yarin son olacak inşallah, ondan sonra kontrolmus sanirsam. Yarin 1 saatlik seans hem de.

@408157 Kanal tedavi için hekime gittiğinde sorabilirsin bence. Biz de aydınlanmış oluruz.
Florür'ün vücutta birikim yaptığına dair bana bir makale atar mısınız ?

Ben sana atayım. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6309358/#:~:text=[12] Only 50% of,an earlier onset of puberty.

Radyasyon da aynı şekilde uzun vadede zararlı ancak teknolojik aletleri kullanmayı bırakıyor musunuz ? Getirisi götürüsünden çok olan bir şey bu. Kemoterapi de aynı şekilde. Zararı yok mu ? Kesinlikle var yararı var mı ? Kesinlikle. Florürlü macun kullanmayıp dişlerinize sağlıklı şekilde bakmayabilir daha sonraki hayatınızda sürekli bununla uğraşabilirsiniz sizin tercihiniz bu. Ya da florür miktarları standartlarca belirlenmiş , ahmak değilseniz size florür zehirlenmesi yaşatmayacak diş macununu kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

Bu arada popülistlik yapan sizsiniz. İnsanların gözünü korkutuyorsunuz durduk yere saçma nedenlerden dolayı. Zaten hayatınızda saçma sapan bir sürü zararlı maddeye maruz kalıyorken buna takılmak çok saçma. Bana cevap verirken bile gereksiz yere gözlerini mavi ışığa maruz bırakıp zarar görmesine neden oluyorsun. Kısa vadede bir zararı yok ancak bundan geri kalmıyorsun.

Son düzenleme:
Ağız bakım suları gerçekten ferahlık sağlamaktan başka bir işe yaramıyor. Zaten içerik listesinde en başta Aqua var. Diş ipi alışkanlığı ağız bakım suyundan bin kat daha işinize yarar.

Ağız kokusuna etkisi dışında işlevi yok diyebiliriz. Tabii gargara yaparken diş etlerini yakmasına razıysanız :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı